Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dyrektor CKE został odwołany. Kto go zastąpi?

0
Podziel się:

Powodem jest m.in. brak dostatecznego nadzoru nad gospodarką finansową.

Dyrektor CKE został odwołany. Kto go zastąpi?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETozbph

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska odwołała Artura Gałęskiego ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Powodem jest m.in. brak dostatecznego nadzoru nad gospodarką finansową. P.o. dyrektora CKE jest obecnie dr Marcin Smolik.

_ Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska odwołała Artura Gałęskiego ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej za brak dostatecznego nadzoru nad gospodarką finansową i procesem zarządzania kadrami w tej instytucji. Działania kontrolne, podjęte na polecenie byłej minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas w 2013 r. w podległej MEN jednostce, potwierdziły występowanie licznych nieprawidłowości _ - głosi komunikat opublikowany na stronie internetowej MEN.

Minister edukacji podjęła jednocześnie decyzję o powołaniu dr Marcina Smolika na p.o. dyrektora CKE. Smolik od maja 2012 r. pełnił w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej funkcję kierownika Wydziału Sprawdzianu i Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego.

bETozbpj

Dr Marcin Smolik - jak informuje resort edukacji - jest absolwentem Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2000 r. zatrudniony na stanowisku asystenta, a od 2008 r. adiunkta w Zakładzie Akwizycji i Dydaktyki Języka Angielskiego UMCS.

Smolik jest rzeczoznawcą MEN i autorem podręczników i materiałów dydaktycznych do nauki i nauczania języka angielskiego. Główne jego zainteresowania badawcze to pomiar umiejętności mówienia w języku angielskim, zrównywanie wyników egzaminów oraz wykorzystanie ilościowych i jakościowych metod badawczych w językoznawstwie stosowanym.

Czytaj więcej w Money.pl

bETozbpK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)