Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dyrekcja więzienia zatrzyma Trynkiewicza

0
Podziel się

Władze zakładu karnego starają się, aby przed umieszczeniem w ośrodku skazany za pedofilię i morderstwo nawet na chwilę nie wyszedł na wolność.

Dyrekcja więzienia zatrzyma Trynkiewicza
(jinga80 - Fotolia.com)
bEhEBeMR

Dyrekcja rzeszowskiego więzienia nie chce wypuścić Mariusz Trynkiewicza. Wniosek w tej sprawie już trafił do Sądu Okręgowego w Rzeszowie - powiedział rzecznik rzeszowskiego zakładu karnego Norbert Gaweł.

Jeśli sędziowie przychylą się do wniosku dyrektora więzienia, Mariusz Trynkiewicz nie wyjdzie 11 lutego na wolność.

Wcześniej władze zakładu karnego wnioskowały o umieszczenie Trynkiewicza w ośrodku terapeutycznym w Gostyninie. Teraz starają się, aby przed umieszczeniem w ośrodku skazany za pedofilię i morderstwo nawet na chwilę nie wyszedł z więzienia. Sąd na rozpatrzenie wniosku ma siedem dni.

bEhEBeMT

Stąpanie po granicy prawa" - tak były minister sprawiedliwości komentuje wniosek władz rzeszowskiego więzienia. Chcą one, by do czasu uprawomocnienia się decyzji w sprawie izolacji Mariusza Trynkiewicza, nadal przebywał on w zamknięciu.

W tym celu do sądu wysłali wniosek o _ zabezpieczenie roszczenia _. Chodzi o tymczasowe umieszczenie Trynkiewicza w specjalnym ośrodku w Gostyninie, do momentu uprawomocnienia się ewentualnej decyzji rzeszowskiego sądu.

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski podkreśla, że podstawa prawna wniosku by Trynkiewicz był izolowany nieprawomocnie budzi sporo wątpliwości. - _ Roszczenia zabezpiecza się na majątku, jednak by zatrzymywano kogoś z tego powodu w celi, to jeszcze się z czymś takim nie spotkałem - _powiedział Ćwiąkalski.

Nawet jeśli sąd uzna Trynkiewicza za osobę stwarzająca zagrożenie, to decyzja będzie nieprawomocna. Co za tym idzie Trynkiewicz może ją zaskarżyć do Sądu Apelacyjnego.

bEhEBeMZ

Zaś następnego dnia, 11 lutego, może wyjść z więzienia i zgodnie z prawem będzie wolną osobą. Chyba, że sąd zdecyduje inaczej, ale wielu prawników twierdzi, że to byłoby naginanie prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Skąd opóźnienie publikacji lex Trynkiewicz? Szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek tłumaczy, dlaczego z ogłoszeniem ustawy nie zdążono na czas.
Wiadomo, kto będzie obrońcą Trynkiewicza Odpowiednie pismo w tej sprawie zostanie jeszcze dziś wysłane do sądu.
bEhEBeNu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)