Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dymisja komendanta głównego policji. Marka Działoszyńskiego zastapi Krzysztof Gajewski

0
Podziel się:

Szef policji złożył rezygnację ze stanowiska. Komendanta Marka Działoszyńskiego ma zastąpić nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Dymisja komendanta głównego policji. Marka Działoszyńskiego zastapi Krzysztof Gajewski
(PAP/Tomasz Gzell)

Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska przyjęła rezygnację komendant głównego policji generalnego insp. Marka Działoszyńskiego. Nowym szefem policji ma zostać dotychczasowy pierwszy zastępca komendanta głównego nadinsp. Krzysztof Gajewski - poinformowało MSW.

W piątek MSW poinformowało, że komendant główny policji Marek Działoszyński zwrócił się do kierownictwa MSW z prośbą o możliwość złożenia raportu odejścia ze służby. W poniedziałek dotychczasowy szef policji spotkał się w tej sprawie z minister Piotrowską.

_ Pani minister przyjęła rezygnację komendanta. Wystąpiła do pani premier o odwołanie komendanta Działoszyńskiego i powołanie na to stanowisko jego pierwszego zastępcy Krzysztofa Gajewskiego _ - powiedziała PAP rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Jak wyjaśniła, wybór Gajewskiego wynika m.in. z tego, że jest w komendzie głównej od dłuższego czasu, zna komendę główną i zna zadania przed nią stojące.

_ Jest to naturalne przejście. Nadinsp. Gajewski jest wicekomendantem głównym od 16 stycznia 2012 r. Zna zadania KGP, jest w nie wdrożony, brał udział w ich realizacji _ - powiedziała Woźniak.

O planowanej rezygnacji Działoszyńskiego mówiło się od pewnego czasu; w piątek MSW poinformowało, że Działoszyński umotywował swoją decyzję _ ważnymi względami osobistymi _.

57-letni Gajewski pochodzi z Chełmna. Ukończył studia na kierunku politologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył też m.in. kurs prawa w Szkole Inspektorów Policji we Francji oraz szkolenie dot. zwalczania przestępczości organizowane przez francuskie MSW.

Służbę w policji pełni od 1983 roku. Był m.in. naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Gdańsk-Południe, zastępcą komendanta rejonowego w Komendzie Rejonowej Policji Gdańsk-Południe oraz komendantem miejskim policji w Gdańsku, a następnie komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy i komendant wojewódzki policji w Gdańsku. Jako zastępca komendanta głównego policji odpowiadał za pion prewencji.

To Gajewski też nadzorował m.in. przygotowania i zabezpieczenie EURO 2012.

Czytaj więcej w Money.pl
Lubisz szybką jazdę? Stracisz prawko Nowe propozycje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zawierają też obowiązek zainstalowania w samochodzie blokady alkoholowej.
Akcja "Znicz" trwa. Ile nietrzeźwych kierowców? Za kółkiem, ale bez procentów. Blisko 1300 nietrzeźwych osób, zatrzymała policja podczas akcji Znicz w zeszłym roku.
Dzieci wykorzystywane. "Nie dawać pieniędzy" Rzecznik praw dziecka zwraca uwagę, że wakacje to okres, kiedy zjawisko żebractwa wśród dzieci nasila się - dzieci mają więcej wolnego czasu i częściej są wykorzystywane w ten sposób przez dorosłych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)