Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dwudniowe wybory potrzebne, ale nie zmienią frekwencji

0
Podziel się

Zdaniem Kwaśniewskiego Polacy nie idą do urn z wyboru, a nie z powodu braku czasu.

Dwudniowe wybory potrzebne, ale nie zmienią frekwencji
(ec.europa.eu)
bEikvKYB

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski niepokoi się pogłębiającym się podziałem na polskiej scenie politycznej i między Polakami. Jego zdaniem szczyt emocji opadnie po wyborach parlamentarnych, które powinny być dwudniowe.

Kwaśniewski zauważa, że jeszcze kilka lat temu Polacy potrafili porozumieć się ponad podziałami w imię interesu narodowego - na przykład wówczas, gdy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. Zdaniem byłego prezydenta, dziś trudno wyobrazić sobie takie porozumienie._ _

_ - To toczy się niestety od długiego czasu, a od katastrofy smoleńskiej przybrało bardzo niebezpieczny wymiar. To jest pogłębiający się podział między Polakami, pęknięcie społeczne, które może być bardzo ryzykowne _- powiedział gość Sygnałów Dnia.

bEikvKYD

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Zdaniem byłego prezydenta, szczyt emocji opadnie po wyborach parlamentarnych. Aleksander Kwaśniewski dodaje jednak, że podział pozostanie i odpowiada za to szef największej partii opozycyjnej.

- _ To jest niezrozumiałe, że w kraju, który po 20 latach może z dumą mówić o demokracji, część wyborów demokratycznych jest nieuznawana. Nie chce się uznać urzędującego prezydenta, nie uczestniczy się w życiu różnych gremiów, na przykład Rady Bezpieczeństwa Narodowego, mówię o postawie lidera PiS-u _ - powiedział Kwaśniewski.

bEikvKYJ

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Pytany o to, czy popiera pomysł dwudniowych wyborów parlamentarnych, Aleksander Kwaśniewski powiedział, że gdyby był urzędującą głową państwa, to podpisałby ustawę wprowadzającą to rozwiązanie.

- _ W dobrym, demokratycznym państwie, gdzie troszczymy się o społeczeństwo obywatelskie, trzeba stwarzać więcej szans do udziału w ważnych decyzjach, a nie mniej. Wybory dwudniowe niewątpliwie stwarzają więcej szans, ułatwiają to. Natomiast nie będą zasadniczo zmieniały frekwencji _ - powiedział były prezydent.

bEikvKYK

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, kluczową sprawą jest zachęcenie prawie połowy społeczeństwa, która nie chodzi głosować. Były prezydent jest zdania, że dwudniowe głosowanie jest rozwiązaniem bezpiecznym i wyklucza możliwość jego sfałszowania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t127402.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kik;wybory;30;pazdzienika;sa;tylko;w;interesie;pis-u,185,0,787897.html) Kik: Wybory 30 paździenika są tylko w interesie PiS-u Dwudniowe wybory pozwolą osiągnąć frekwencję nawet ponad 60 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t46779.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;w;dzien;deszczowy;to;bedzie;frekwencja,161,0,788129.html) "Wybory w dzień deszczowy, to będzie frekwencja" Deszcz pomoże bardziej, niż dwudniowe wybory, żartuje Żelichowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t130686.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pjn;dwudniowe;wybory;i;przy;okazji;referendum;sld;nie;stac;nas,226,0,787938.html) PJN: Dwudniowe wybory i przy okazji referendum, SLD: Nie stać nas W sprawie dwudniowych wyborów opozycja nie mówi jednym głosem.
bEikvKZe
wybory
wiadomości
KOMENTARZE
(0)