Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja
25.03.2009 09:55

Dwóch sędziów zatrzymanych za korupcję

Do tej pory w śledztwie dot. korupcji w piłce nożnej zarzuty usłyszało już 190 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sędzia piłkarskiej ekstraklasy Mariusz Ż. z Sosnowca został w środę zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z kolei wrocławska policja zatrzymała czwartoligowego sędziego z Pomorza.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

Małgorzata Matuszak z CBA mówi, że Mariusz Ż. został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Sosnowcu (Śląskie). Jeszcze w środę ma zostać przewieziony do wrocławskiego oddziału Prokuratury Krajowej.

Tymczasem wrocławska policja zatrzymała w środę 31-letniego Pawła Ł., czwartoligowego sędziego z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mężczyzna został zatrzymany w Kartuzach (Pomorskie) i jeszcze tego dnia również trafi do Wrocławia.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 190 osobom: sędziom, m.in. najbardziej znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi Dariuszowi W., a także obserwatorom i piłkarzom.

Tylko od początku 2009 roku zarzuty w tym śledztwie usłyszeli piłkarze, kilku działaczy, a najwięcej, bo 89 zarzutów, postawiono trenerowi Andrzejowi B.

Zarzuty usłyszeli też m.in. dwaj członkowie poprzedniego zarządu PZPN Wit Ż. i Kazimierz F. oraz wybrany do obecnego zarządu Henryk K., którego następnie Walne Zgromadzenie PZPN zawiesiło w prawach członka.

W grudniu 2007 r. przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseud. Fryzjer - domniemany organizator całego procederu.

Tagi: korupcja, piłka, nożna, śledztwo, sędziowie, zatrzymanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz