Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dwóch 16-latków podejrzewanych o pobicie i okradzenie dwóch mężczyzn

0
Podziel się:

Do napadu doszło w piątkową noc. Do 46-latka idącego z 60-letnim kolegą podbiegło dwóch młodych ludzi. Bez powodu zaczęli bić i kopać mężczyzn.

Dwóch 16-latków podejrzewanych o pobicie i okradzenie dwóch mężczyzn
(filo/iStockphoto)

Policja zatrzymała dwóch 16-latków podejrzewanych o to, że na ulicy w Kielcach (Świętokrzyskie) napadli, pobili i okradli dwóch mężczyzn. W tej sprawie zatrzymane zostały też dziewczyny w wieku 14 i 18 lat, które miały posługiwać się skradzioną mężczynom kartą bankomatową.

_ Nastolatki trafiły do policyjnej izby dziecka. Teraz trójką nieletnich zajmie się sąd rodzinny. Osiemnastolatka odpowie przed wymiarem sprawiedliwości dla dorosłych _ - poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji podkom. Grzegorz Dudek.

Do napadu doszło w piątkową noc. Do 46-latka idącego z 60-letnim kolegą podbiegło dwóch młodych ludzi. Bez powodu zaczęli bić i kopać mężczyzn. Napastnicy ukradli jednemu z nich saszetkę, w której znajdowało się 200 złotych, dokumenty, telefon komórkowy, pendrive oraz karta bankomatowa, i uciekli. Mężczyźni doznali licznych obrażeń ciała. Dwa dni po napadzie sprawcy zostali zatrzymani. Okazało się, że obaj chłopcy mają po 16-lat i są mieszkańcami Kielc.

Jak powiedział podkom. Dudek, obaj już wcześniej mieli konflikt z prawem. W policyjnych kartotekach byli notowani między innymi za kradzieże, włamania, rozboje i niszczenie mienia.Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jeden z 16-latków, zaraz po rozboju, wymienił telefon na markową odzież.

W tej sprawie zatrzymane zostały też dwie dziewczyny w wieku 14 i 18 lat, które podejrzewane są o posługiwanie się skradzioną mężczyznom kartą bankomatową. Młodsza z zatrzymanych nie była karana, natomiast jej 18-letnia koleżanka notowana była już między innymi za kradzieże.

Czytaj więcej w Money.pl
Antyterroryści podejrzani o brutalne pobicie Czterech policjantów z Wielkopolski podejrzanych jest o pobicie mężczyzny i przekroczenie uprawnień.
Jest areszt dla sprawcy alarmów bombowych O zatrzymaniu 26-latka poinformowała wczoraj policja. Zabezpieczono przy nim sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. 26-latek był poszukiwany za 36 oszustw w internecie.
Handlowali narkotykami i psychotropami Jak poinformowało dziś biuro prasowe śląskiej policji zatrzymanym 13 osobom zarzuca się udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)