Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwie trzecie Polaków cieszy zakaz palenia

0
Podziel się:

Polacy bardzo dobrze oceniają wprowadzoną w zeszłym roku ustawę antynikotynową.

Dwie trzecie Polaków cieszy zakaz palenia
(Lachlan Hardy/CC/Flickr)

Polacy bardzo dobrze oceniają wprowadzoną w zeszłym roku w życie ustawę antynikotynową.

Według badań, przeprowadzonych przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, 66 procent ich uczestników przychylnie wypowiedziało się o zakazie palenia w miejscach publicznych. 69 procent respondentów uważa, że takie przepisy były potrzebne. 25 procent ankietowanych jest niezadowolonych z nowych uregulowań - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Nie potwierdziły się też obawy, że po wprowadzeniu zakazu palenia spadną obroty barów i restauracji. _ - Liczba klientów się nie zmniejszyła _ - mówi Aneta Chruściel z jednego z warszawskich pubów. _ - Otrzymujemy wręcz sygnały od stałych bywalców, że jest lepiej, niż było, bo w lokalu nie unosi się zapach papierosów _ - dodaje.

Pub wybudował na zewnątrz palarnię dla gości, ale, jak wynika z badań stowarzyszenia Manko, przeszło 70 procent lokali postanowiło wprowadzić całkowity zakaz palenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t87170.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/firmy;nie;ucierpia;na;ustawie;antynikotynowej,116,0,596084.html) Firmy nie ucierpią na ustawie antynikotynowej Mimo szumnych i groźnych zapowiedzi przyjęte przez Sejm przepisy praktycznie niczego nie zmienią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t126526.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/e-dymek;com;jak;palic;w;barze;pomimo;zakazu,118,0,737398.html) E-dymek.com: Jak palić w barze pomimo zakazu? Alternatywą dla tradycyjnego dymka mogą być papierosy elektroniczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t90854.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zakaz;palenia;napedzil;im;klientow;a;tanio;nie;jest,10,0,714762.html) Zakaz palenia napędził im klientów. A tanio nie jest Duży wzrost sprzedaży notują firmy sprzedające palarnie. Klienci to właściciele knajp.
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)