Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w moskwie
02.03.2013 17:31

Dwie ogromne grupy przemaszerowały ulicami rosyjskiej stolicy

Opozycja demonstrowała pod hasłem w obronie praw moskwian. Protestujący domagali się rozwiązania problemów mieszkaniowych i zaostrzenia przepisów wobec nielegalnych emigrantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV)

W Moskwie demonstrowali przeciwnicy i zwolennicy obecnych władz Rosji.Policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Opozycja demonstrowała pod hasłem _ w obronie praw moskwian _. Protestujący domagali się rozwiązania problemów mieszkaniowych i zaostrzenia przepisów wobec nielegalnych emigrantów. - _ Demonstrujemy przeciw niezbyt mądrym ustawom, które uchwala nasza Duma. Najpierw niech myślą, a później zaostrzają przepisy _ - twierdzi jedna ze starszych mieszkanek Moskwy. Młodsi zwracali uwagę na niekontrolowany przez państwo napływ nielegalnych emigrantów.

- _ Oni zabijają Rosję. Jak widzisz tę rzekę nielegalnych emigrantów z Tadżykistanu, czy Uzbekistanu to ogarnia cię strach. Na ulicach częściej słychać ich mowę niż język rosyjski _ - twierdzi kolejny mieszkaniec Moskwy.

W tym samym czasie zwolennicy prezydenta Władimira Putina domagali się zakazu adopcji rosyjskich sierot przez rodziny z zagranicy oraz finansowego wsparcia dla rosyjskich rodzin, które zdecydują się na adopcje.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak się przeprowadza prywatyzację w Rosji Andriej Borodin zaapelował do społeczności międzynarodowej, by nie wchodziła w interesy z Rosją, dopóki tamtejszy system prawny nie zostanie zreformowany.
Skrzydło i brzoza pod lupą prokuratorów Prokurator generalny Andrzej Seremet w połowie marca jedzie do Moskwy.
Polska wydała go Rosji. Jest już w Moskwie Jutro rosyjscy śledczy zamierzają przedstawić mu zarzuty i przesłuchać.
Tagi: protesty w moskwie, prawa człowieka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz