Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwie zamachowczynie zabiły ponad 30 osób na targowisku

0
Podziel się:

Zabiły ponad 30 osób znajdujących się na targowisku.

Dwie zamachowczynie zabiły ponad 30 osób na targowisku
(Diario Critico Venezuela/CC BY 2.0/flickr)

Co najmniej 30 osób zginęło w zamachu bombowym przeprowadzonym dziś rano przez dwie terrorystki samobójczynie na zatłoczonym targowisku w mieście Maiduguri - poinformowali świadkowie i funkcjonariusze miejscowych służb samoobrony.

Z kolei według źródeł medycznych ofiar śmiertelnych było ponad 45. Narodowa agencja ds. zarządzania kryzysowego nie była w stanie podać precyzyjnego bilansu.

Zamachowczyniami były nastoletnie dziewczęta ubrane w hidżaby - powiedział Abba Adżi Kalli, koordynator cywilnej grupy zadaniowej - inicjatywy, która powstała w Maiduguri w celu obrony przed islamistami z Boko Haram.

W wyniku detonacji materiałów wybuchowych przez pierwszą z nastolatek zginęło kilka kobiet. Gdy na miejsce eksplozji zbiegli się ludzie, druga zamachowczyni wysadziła się w powietrze, zabijając około 30 osób.

Wtorkowy zamach jest pierwszym w Maiduguri od 2 lipca, kiedy samochód pułapka eksplodował na tym samym targowisku, w pobliżu grupy kupców i klientów; zginęło ponad 50 ludzi.

Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, zginęły tysiące ludzi. Od początku tego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

Boko Haram postrzegane jest jako największe zagrożenie dla Nigerii, największej gospodarki w Afryce i najważniejszego producenta ropy na kontynencie afrykańskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzeź na północnym wschodzie Nigerii - _ Części mężczyzn poderżnęli gardła, a pozostałym związali ręce i nogi i wrzucili ich do jeziora, żeby się utopili. _ - relacjonuje Abubakar Gamandi.
Boko Haram znów porwało 25 dziewcząt Do napaści doszło mimo toczących się rozmów na temat uwolnienia z rąk Boko Haram ponad 200 zakładniczek - licealistek uprowadzonych w kwietniu.
Dziewczynka miała wysadzić... Nie uwierzysz Policja zatrzymała dwóch członków sekty Boko Haram, którzy wieźli dziewczynkę samochodem. Podejrzani usiłowali uciec, ale aresztowano ich w stanie Katsina na północy kraju.
Porwali 60 dziewcząt i 31 chłopców. A władze... Nigeryjskie siły bezpieczeństwa zaprzeczają, że doszło do porwania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)