Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
10.04.2013 21:47

Dwa "Hyde Parki" w Moskwie mają być otwarte na 1 maja

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

W Moskwie powstaną dwa miejsca swobodnych wystąpień na podobieństwo londyńskiego Hyde Parku. Każde pomieści po 2 tys. osób. Robotnicy się śpieszą, ponieważ parki muszą być otwarte przed 1 maja - informuje dzisiaj ITAR-TASS.

Na północnym wschodzie Moskwy w parku Sokolniki powstaje jeden _ Hyde Park _, a drugi znajdzie się w centrum miasta w parku im. Maksyma Gorkiego. Na ogrodzonym już terenie w parku Gorkiego znajdą się dwa wejścia z bramkami do wykrywania metali, scena, kilka kiosków z żywnością oraz tablice informacyjne.

Cały teren będzie pod nadzorem kamer. Obecnie gotowy jest już parking dla samochodów policyjnych i karetek pogotowia. Brakuje jeszcze przenośnych toalet i dobrego oświetlenia. Do zorganizowania zgromadzenia w moskiewskich _ Hyde Parkach _ nie będzie potrzebne zezwolenie władz miasta, a jedynie poinformowanie o akcji administracji parku.

Pomysł na zagospodarowanie parku miejskiego pod _ Hyde Park _ pojawił się w trakcie prezydentury Dmitrija Miedwiediewa w 2009 roku. W odpowiedzi na krytykę, że władze odmawiają opozycji zgody na organizowanie protestów, Miedwiediew poparł propozycję utworzenia w Moskwie miejsca swobodnych wystąpień.

Czytaj więcej w Money.pl
Wezmą ich głodem? Tak walczy się z... Czternastu rosyjskich opozycjonistów rozpoczęło w Petersburgu kilkudniowy strajk głodowy.
Kreml broni opozycję! Policja prowokowała Doradcy Władimira Putina twierdzą, że starcia demonstrantów z policją sprowokowali sami policjanci.
To nie żart! Opozycja prosi Putina o pomoc Przeciwnicy Władimira Putina przynieśli dziś do jego biura kilkadziesiąt petycji
Tagi: rosja, hyde park, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz