Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szwecja
30.11.2013 08:55

Duże zmiany dla skandynawskich kierowców

Kierowcy w Szwecji nie będą już mogli swobodnie korzystać z telefonów podczas jazdy samochodem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kierowcy w Szwecji nie będą już mogli swobodnie korzystać z telefonów podczas jazdy samochodem. Z początkiem grudnia wchodzi w życie nowe prawo, które _ zakazuje kierującemu pojazdem zachowania mogącego odwrócić jego uwagę _.

Znana z troski o bezpieczeństwo Szwecja była jednym z ostatnich krajów w Europie, gdzie kierowcy mogli bez przeszkód korzystać z telefonów komórkowych. Od 1 grudnia za wysyłanie SMS-a za kierownicą może grozić mandat.

W nowelizacji prawa o ruchu drogowym nie ma jednak konkretnych przykładów, jakie czynności podczas jazdy samochodem są niedozwolone. Kierowcy mogą nadal korzystać z telefonów i innych urządzeń, np. nawigatorów GPS, pod warunkiem, że ich zachowanie nie utrudnia jazdy.

_ Ten przepis jest zbyt ogólny. Możemy mieć problem z jego egzekwowaniem _ - obawia się szef policji drogowej w Skanii Erling Andersson.

Szwedzki rząd zaostrzając przepisy chciał uniknąć zakazu używania przez kierowców nowoczesnych technologii. Według minister infrastruktury Cathariny Elmsaeter-Svaerd korzystanie z urządzeń komunikacyjnych w pojazdach może mieć także pozytywny wpływ na bezpieczeństwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwaj szwedzcy dziennikarze zaginęli w Syri Niklas Kebbon, ambasador Szwecji w Syrii, mający swą siedzibę w Bejrucie, o zaginięciu dziennikarzy dowiedział się od ich bliskich oraz kolegów z redakcj.
Szwecja to raj, Polska na 62. miejscu Na czele listy krajów najlepszych dla seniorów, po Szwecji, znalazły się Norwegia i Niemcy.
Tagi: szwecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz