Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duże rodziny z dużą zniżką. Sprawdź, na co

0
Podziel się:

Po wejściu w życie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, rodziny wielodzietne płacą mniej za wydawane dokumenty paszportowe.

Duże rodziny z dużą zniżką. Sprawdź, na co
(Bartosz Wawryszuk)

Zniżki za opłaty paszportowe dla członków rodzin wielodzietnych - to propozycja MSW włączona do ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Przepisy weszły w życie 1 stycznia 2015 roku.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od początku prac nad Kartą Dużej Rodziny aktywnie uczestniczy w działaniach wspierających rodziny wielodzietne. Do projektu ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej o Karcie Dużej Rodziny zgłosiło propozycję wprowadzenia ulg w opłatach paszportowych.

Po wejściu w życie ustawy, rodziny wielodzietne płacą mniej za wydawane dokumenty paszportowe. Ulga obejmuje zniżkę dla dzieci w wysokości 75 proc. (do tej pory wszystkie dzieci korzystały z 50 proc. ulgi). Na taką samą ulgę może liczyć ucząca się młodzież (do 25. roku życia). Dodatkowo wprowadzono nową zniżkę dla rodziców. Dorośli z Kartą Dużej Rodziny za nowy dokument zapłacą o 50 proc. mniej.

Pełna opłata za wydanie paszportu wynosi 140 złotych. Po wejściu w życie nowych przepisów, członkowie programu Karta Dużej Rodziny ponoszą wiele niższe koszty.

Za paszport dzieci do 13. roku życia zapłacą 15 zł. Młodzież do 25. roku życia - ucząca się - zapłaci 35 zł, a rodzice -70 zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Za te dokumenty już nie zapłacimy W myśl ustawy ślub będzie można wziąć także poza urzędem stanu cywilnego, ale trzeba będzie za to dodatkowo zapłacić.
Zobacz jak białoruski rząd dręczy obywateli Na dzień wejścia w życie regulacji zwoływano kolejny protest przeciwko wprowadzeniu opłaty, ale do niego nie doszło.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)