Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Duda
18.01.2015 07:23

Duda: "Polsce potrzebny odważny prezydent"

- Nadchodzi czas zmiany, bo jest ona w Polsce niezbędna - twierdzi kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda przekonywał, że Polsce potrzebny jest prezydent, który nie boi się zabierać głosu w sprawach społecznych. Proponuję prezydenturę otwartą, która szuka kompromisu, choćby w takich sporach, jak ta z górnikami - mówił.

W stolicy Podkarpacia Duda wziął udział w konferencji samorządowej i spotkaniu noworocznym z sympatykami PiS. Mówiąc o wizji swojej prezydentury, podkreślił: Polsce _ potrzebny jest prezydent, który ma odwagę powiedzieć rządowi "nie podpiszę tej ustawy, bo ona jest szkodliwa społecznie". Potrzebna jest prezydentura innej jakości _ - mówił Duda.

Chodzi o ustawę o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, którą w czwartek w nocy przegłosował Sejm; ma ona pozwolić na realizację rządowego programu naprawy Kompanii Węglowej.

Kandydat PiS dodał, że wierzy nie tylko w swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich, ale także w zwycięstwo PiS-u w wyborach parlamentarnych, po którym - jak mówił - na czele rządu stanie Jarosław Kaczyński. Ta _ podwójna zmiana _ - przekonywał - ma umożliwić realizację _ wszystkich dobrych zmian w kraju _.

_ - Nadchodzi czas zmiany, bo jest ona w Polsce niezbędna. Nie możemy pozwolić, żeby następne roczniki maturzystów mówiły tak, jak ten, który w zeszłym roku zdawał maturę. 80 proc. z nich powiedziało, że chce wyjechać z Polski, bo tu nie ma dla nich perspektyw. Dla rządzących, powinien być to jasny sygnał, że czas jak najszybciej odejść, bo się nie sprawdzili _ - mówił europoseł PiS.

Zdaniem Dudy dziś Polska jest krajem _ reklam kredytów chwilowych _, bo Polaków nie stać m.in. na to, aby z bieżącej pensji wyprawić święta Bożego Narodzenia, czy kupić dziecku wyprawkę do szkoły. _ - Czy to jest nowoczesne państwo? Czy to jest państwo w którym panuje gospodarka rynkowa? Odpowiedz jest krótka i straszna: nie _ - podkreślił.

Według kandydata PiS, po obecnej władzy nie można się już niczego dobrego spodziewać. Tylko zwycięstwo PiS może gwarantować, że Polska _ wróci z równi pochyłej na drogę rozwoju _.

Duda w spotkał się na Podkarpaciu także z sympatykami PiS w Przemyślu, Jarosławiu i Łańcucie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m324989.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent-zadowolony-z-protestow-pis,59,0,1677115.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent zadowolony z protestów PiS - _ Demokracja w Polsce ma się nie najgorzej, a demonstracje są na to dowodem _ - powiedział Bronisław Komorowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m328311.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory-prezydenckie-2015-kandydat-pis,13,0,1672205.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory prezydenckie 2015. Kandydat PiS: Wygram te wybory Namaszczony przez partię na kandydata w wyborach prezydenckich, ujawnił hasło w walce o Belweder.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/m326108.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski-wolalbym-byc-premierem-niz,129,0,1656705.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kaczyński nie chce być prezydentem, bo... - _ Nie ma obowiązku kandydowania na prezydenta _ - stwierdził prezes PiS.
Tagi: Andrzej Duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz