Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dramatyczny apel premiera Iraku ws. Faludży

0
Podziel się:

Nuri al-Maliki zaapelował do przywódców plemiennych z prowincji Anbar, aby wypędzili rebeliantów z miasta.

Dramatyczny apel premiera Iraku ws. Faludży
(PAP/EPA)

Nuri al-Maliki zaapelował do przywódców plemiennych z prowincji Anbar, aby wypędzili rebeliantów z miasta w celu uniknięcia walk w mieście.

Maliki zwrócił się do _ ludności Faludży i przywódców plemiennych, aby ścigali terrorystów _ w celu niedopuszczenia do _ starć zbrojnych _.Telewizja sprecyzowała, że premier polecił siłom bezpieczeństwa, aby _ nie atakowały dzielnic mieszkaniowych w Faludży _.

Powiązani z Al-Kaidą sunniccy rebelianci zajęli w ubiegłym tygodni Faludżę i część Ramadi, co było wydarzeniem bez precedensu od lat.

W ostatnich miesiącach stanowiące odgałęzienie Al-Kaidy ugrupowanie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) umocniło swe pozycje w Anbarze w ramach dążeń do utworzenia własnego sunnickiego islamistycznego państwa, sięgającego terytorium Syrii. Agencja Reutera uważa, że zajęcie przez nie w ubiegłym tygodniu części Ramadi i Faludży jest wydarzeniem, jakie nie ma od lat precedensu.

Rano walki toczyły się na północy, północnym wschodzie i na południu Ramadi, a także na wschód od Faludży. W ciągu ostatnich trzech dni w walkach w prowincji Anbar zginęło ponad 200 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/m103690.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/iran;zapowiada;wsparcie;w;walce;z;al-kaida,104,0,1453416.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Iran gotowy pomóc Irakowi w walce z Al-Kaidą W ciągu ostatnich kilku tygodni w prowincji Anbar, zajmującej prawie jedną trzecią terytorium Iraku, narastają napięcia w związku z działalnością ekstremistów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/m274242.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krwawe;zamachy;w;bagdadzie,54,0,1453366.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) 19 zabitych w zamachach w Bagdadzie Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za te zamachy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/m293888.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;zdobyla;wladze;nad;faludza,154,0,1453210.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Al-Kaida zdobyła władzę nad Faludżą Sunnici od wielu miesięcy organizują w Iraku zamachy, a teraz przystąpili do walki zbrojnej. Za czasów Saddama Husajna mniejszość sunnicka rządziła krajem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)