Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
broń
24.07.2011 09:55

Dramat w Norwegii zmieni zasady dostępu do broni?

Belgijski minister spraw zagranicznych Steven Vanackere zaproponował ujednolicenie i zaostrzenie przepisów regulujących dostęp do broni w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Morrbyte/Dreamstime)

Belgijski minister spraw zagranicznych Steven Vanackere zaproponował ujednolicenie i zaostrzenie przepisów regulujących dostęp do broni w Europie. To reakcja nazamachy w Norwegii, w których zginęły co najmniej 92 osoby.

Siedem osób poniosło śmierć w zamachu bombowym w Oslo, a co najmniej 85 w strzelaninie na wyspie Utoya. 32-latek, który otworzył ogień do uczestników zjazdu młodzieżowego, użył broni maszynowej. Jednym z motywów jego działania miała być walka z wielokulturowością oraz islamizacją Europy.

Szef belgijskiej dyplomacji powiedział, że nie można zamykać oczu na te krwawe wydarzenia. - _ Sprawca tragedii, szaleniec, miał bezproblemowy dostęp do broni _ - podkreślił Steven Vanackere.

Dlatego, jego zdaniem potrzebna jest większa koordynacja w Europie dotycząca wydawania pozwoleń na broń. - _ Odpowiedzialnością każdego kraju i każdego rządu jest nie tylko walka z nietolerancją. Politycy powinni też zastanowić się nad uregulowaniem na poziomie europejskim tej kwestii i zaostrzeniem przepisów _ - dodał Steven Vanackere.

Obecnie w Europie nie ma jednolitych zasad dotyczących dostępu do broni. To leży w gestii krajów członkowskich, które same decydują o przepisach w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t98189.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niemcy;wprowadza;zakaz;posiadania;broni,167,0,679335.html) Niemcy wprowadzą zakaz posiadania broni? Niedzielna tragedia w Loerrach, wznowiła debatę na temat prawa do posiadania broni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t89531.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strzelanina;w;usa;smierc;pieciu;osob;na;urodzinach,171,0,879787.html) Kłótnia i strzały na urodzinach. Są ofiary Pięć osób zginęło, a trzy zostały ranne, gdy mężczyzna otworzył ogień do uczestników przyjęcia urodzinowego, a następnie popełnił samobójstwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t153152.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dramat;w;norwegii;relacje;swiadkow;masakry;na;wyspie;utoya,161,0,879521.html) Złapano drugiego podejrzanego. Miał nóż 32-letni mężczyzna określany jako _ chrześcijański fundamentalista _ strzelał do młodzieży przez 1,5 godziny. Zabił co najmniej 85 osób.
Tagi: broń, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz