Notowania

dożywocie
24.07.2012 22:48

Dożywocie dla mordercy rodziny Jennifer Hudson

Wyrok w sprawie morderstwa sprzed czterech lat wydał sąd w Chicago.

Podziel się
Dodaj komentarz
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

*Wyrok w sprawie morderstwa sprzed czterech lat wydał sąd w Chicago. 31-letni William Balfour został w maju uznany za winnego potrójnego morderstwa. *

Były mąż Julii Hudson, siostry piosenkarki, 24 października 2008 roku zastrzelił matkę Jennifer Hudson, 57-letnią Darnell Donerson, oraz 29-letniego Jasona Hudsona, brata gwiazdy, w ich domu na południu Chicago. Trzy dni później policja odkryła w porzuconym samochodzie zwłoki siedmioletniego Juliana Kinga, siostrzeńca Jennifer Hudson. Dziecko zginęło od strzałów w głowę.

_ - Ma Pan serce jak polarna noc. Pańska dusza jest tak mroczna jak przestrzeń kosmiczna _ - powiedział sędzia Charles Patrick Burns przed odczytaniem wyroku. W czasie trwającego 11 dni procesu oskarżenie starało się wykazać, że do zabójstwa doszło pod wpływem zazdrości. Z zeznań świadków wynikało, że William Balfour wielokrotnie groził żonie, z którą był w tym czasie w separacji, że zamorduje jej najbliższych, jeśli ta będzie chciała odejść od niego.

Sędzia Burns wymierzył Balfourowi potrójny wyrok dożywocia za zamordowanie każdej z ofiar oraz 120 lat pozbawienia wolności za napad na dom rodziny Hudsonów i porwanie dziecka. Skazany nie będzie miał możliwości wcześniejszego zwolnienia. Sędzia odrzucił także wniosek obrony Balfoura o ponowny proces. Uzasadniając wyrok sędzia mówił o drastycznym wymiarze zbrodni. Balfour nie przyznał się do winy.

Pochodząca z Chicago Jennifer Hudson była obecna na sali sądowej podczas odczytywania wyroku. Piosenkarka i aktorka, nagrodzona Oscarem i Złotym Globem za drugoplanową rolę w filmie _ Dreamgirls _, była pierwszym świadkiem oskarżenia powołanym w trakcie trwania procesu. Hudson urodziła się i wychowała w biednej i dotkniętej przestępczością dzielnicy Engelwood na południu Chicago.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabił kilkunastu cywili. Jednak będzie sądzony We wrześniu ruszy proces w sprawie sierżanta Roberta Balesa, oskarżonego o zabicie w marcu kilkunastu cywilów na południu Afganistanu
Ludzie mają prawo: Za tę zbrodnię dożywocie 23-latek z województwa łódzkiego zabił 80-letnią kobietę i jej 44-letnią córkę.
Opowiada, co złego zrobił jej Strauss-Kahn Amerykanka domaga się odszkodowania, tłumacząc, że została poniżona, a jej życie legło w gruzach.
Tagi: dożywocie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz