Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dostęp do broni w USA. Lobby strzeleckie ostro przeciw planom Obamy

0
Podziel się

- Potencjalnym zabójcą nie jest każdy, kto posiada broń - argumentują przeciwnicy ograniczenia pozwolenia na broń.

Dostęp do broni w USA. Lobby strzeleckie ostro przeciw planom Obamy
(PAP/EPA)
bEhxVVjF

Lobby strzeleckie coraz ostrzej wypowiada się przeciwko planom prezydenta USA ograniczenia dostępu do broni. - _ Będziemy walczyć z każdą próbą ograniczenia prawa do noszenia broni _ - zapowiedział wczoraj szef Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NRA).

- _ To nie broń jest problemem, lecz strzelcy _ - argumentował w wywiadzie dla stacji telewizyjnej CBS David Keene, wskazując przy tym na osoby niezrównoważone psychicznie. - _ Nie mówię, że każdy, kto jest pod opieką psychiatry, jest też potencjalnym zabójcą, ani też, że jest nim każdy, kto ogląda gry wideo. Tak samo też potencjalnym zabójcą nie jest każdy, kto posiada broń _ - przekonywał Keene.

Tymczasem wiceprzewodniczący wpływowego NRA Wayne LaPierre skrytykował powołanie przez prezydenta Baracka Obamę grupy zadaniowej, mającej zająć się problemem przemocy z użyciem broni. Na jej czele stanął wiceprezydent Joe Biden. - _ Nie jestem zainteresowany udziałem w komisji, której członkowie przez ostatnie 20 lat próbowali zlikwidować konstytucyjne prawo Amerykanów do posiadania i noszenia broni _ - stwierdził LaPierre w wywiadzie dla stacji telewizyjnej NBC.

bEhxVVjH

NRA odrzuca zdecydowanie także próbę przywrócenia przez prezydenta Obamę zakazu posiadania przez cywilów automatycznej broni ofensywnej typu wojskowego. - _ To nic nie da, tak jak wcześniej nic nie dało _ - powiedział LaPierre. Powtórzył on również swoją propozycję postawienia uzbrojonych policjantów przed szkołami, co - jego zdaniem - jest jedynym sposobem zapobieżenia takim krwawym masakrom jak ta w Newtown.

Czytaj więcej w Money.pl
"Stany Zjednoczone mają poważny obowiązek" Barack Obama opowiedział się za kontrolą posiadania broni przez Amerykanów.
Koniec świata chwilowo przesunięty Jan Płaskoń tłumaczy, dlaczego USA nie zrezygnuje z powszechnego dostępu do broni.
Po masakrze: "ograniczyć dostęp do broni" Obama: _ Mamy złamane serca . Laureat Oscara: To nie czas, by rozmawiać o prawie dotyczącym broni? Naprawdę? _
bEhxVVki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)