Notowania

raport millera
15.07.2011 08:53

Dorn: Rząd chce ukryć zmiany w raporcie Millera

Nieoficjalnie mówi się, że publikacje dokumentu najbardziej wstrzymuje problem ze znalezieniem nowego szefa MON.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem Ludwika Dorna to przyczyny polityczne powodują, że dotąd nie poznaliśmy jeszcze tzw. raportu Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Gość radiowej Trójki zaznaczył, że rząd mówi nieprawdę w sprawie raportu. Zdaniem Ludwika Dorna informacje, które podaje rząd o raporcie są niespójne.

POSŁUCHAJ LUDWIKA DORNA:

Jak podaje dzisiejsza prasa, w środę do północy obradowała komisja ministra Jerzego Millera, która przygotowywała raport na temat katastrofy smoleńskiej. Nie wiadomo co było tematem rozmów. Wcześniej Donald Tusk zapowiedział, że w raporcie nic nie będzie zmieniane.

_ Rzeczpospolita _ ustaliła, że ujawnienie przez komisję Millera dokumentu o katastrofie smoleńskiej najbardziej wstrzymuje problem ze znalezieniem nowego szefa MON.

Gazeta pisze, że głównym powodem opóźnienia publikacji raportu komisji szefa MSWiA, nie są wcale kłopoty z tłumaczeniem. Według informacji _ Rzeczpospolitej _ na przeszkodzie jego ogłoszenia stoi kłopot ze znalezieniem osoby, która do wyborów pokieruje resortem obrony. Po tym, gdy pod koniec czerwca gotowy raport Millera trafił do premiera Donalda Tuska, w kancelarii premiera miała zapaść decyzja, że obecny szef MON będzie musiał odejść z rządu. Tym informacjom zaprzecza jednak rzecznik rządu - Paweł Graś.

Według informacji gazety już kilka osób miało być sondowanych, czy do wyborów zgodzą się pokierować resortem obrony. Żadna jednak nie chce się zgodzić, ze względu na krótki czas, jaki pozostaje do końca kadencji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t80067.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/coraz;blizej;publikacji;raportu;millera,143,0,870287.html) Coraz bliżej publikacji raportu Millera Rzecznik rządu Paweł Graś mówi, że publikacja raportu o przyczynach katastrofy smoleńskiej to kwestia kilku tygodni tygodni. Opozycja krytykuje rząd za zwłokę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t149190.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/z;macierewiczem;pracowali;eksperci;nie;chca;sie;ujawnic;bo;sie;boja,33,0,867361.html) "Z Macierewiczem pracowali eksperci. Nie chcą się ujawnić, bo się boją" Staniszkis dla Money.pl: Urzędniczka skarbówki z małego miasta za popieranie Kaczyńskiego dostała naganę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t132145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;millera;opozniony;ciagle;tlumacza,158,0,867998.html) Raport Millera opóźniony. Ciągle tłumaczą Istnieje małe prawdopodobieństwo, że raport komisji Millera zostanie opublikowany w następnym tygodniu.
Tagi: raport millera, raport, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz