Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Doradca prezydenta naciska na generałów w sprawie reform

0
Podziel się:

Jeśli szef MON nie podejmie wkrótce decyzji o reformie dowództwa, to później będzie mu już tylko trudniej.

Doradca prezydenta naciska na generałów w sprawie reform
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej uważa, że szef MON powinien w ciągu najbliższych kilku tygodni podjąć radykalne decyzje dotyczące reformy dowodzenia i szkolnictwa w polskiej armii.

Na początku sierpnia prezydent Bronisław Komorowski, wręczając nominację nowemu ministrowi obrony narodowej Tomaszowi Siemoniakowi, przekonywał, że niezbędne jest dokończenie zmian w dowodzeniu polską armią.

Stanisław Koziej w rozmowie z IAR przekonuje, że jeśli minister Tomasz Siemoniak nie podejmie wkrótce decyzji o reformie dowództwa, to później będzie mu już tylko trudniej pokonać opór wojskowych.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KOZIEJA:

Szef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Cieniuch twierdzi w rozmowie z Polskim Radiem, że reforma dowodzenia w polskiej armii nie może dotyczyć tylko Sztabu Generalnego. Generał uważa również że nie może być ona wprowadzana bardzo szybko. Szef BBN odpowiada, że nie chodzi o rewolucję _ z dnia na dzień _, ale samych dyskusji o zmianach w armii było już sporo.

Szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej na początku sierpnia przedstawił analizę, w której zaproponował przekształcenie Sztabu Generalnego w organ wyłącznie planistyczny oraz konsolidację dowództw wojskowych.

O zmianach w armii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t16920.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejne;zmiany;w;armii;po;raporcie;jerzego;millera,85,0,888661.html) Kolejne zmiany w armii po raporcie Millera Za kilka tygodni MON przedstawi sposób wdrożenia zaleceń zapisanych w dokumencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tomasz;siemoniak;oficjalnie;nowym;szefem;mon,212,0,884948.html) Prezydent powołał nowego szefa MON Nowy minister zastąpił Bogdana Klicha, który podał się do dymisji po przedstawieniu raportu Millera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t49364.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dymisja;klicha;stan;zawieszenia;w;mon;trwal;za;dlugo,120,0,883320.html) Dymisja Klicha. "Stan zawieszenia w MON trwał za długo" Według premiera i koalicji Klich zachował się honorowo. Opozycja zarzuca rządowi, że decyzja o jego rezygnacji miała miejsce zbyt późno.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t154013.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/36;specpulk;rozwiazany;dymisje;w;armii,100,0,886372.html) 36 specpułk rozwiązany. Generałowie i oficerowie dymisjonowani Premier i nowy minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przedstawili zmiany.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)