Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dopłaty do in vitro. Kościół przeciwny tej metodzie

0
Podziel się:

In vitro to nie metoda prokreacyjna. To reprodukcja - przestrzega Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Stanisław Warzeszak.

Dopłaty do in vitro. Kościół przeciwny tej metodzie
(Loozrboy/CC/FLickr)

Wczoraj minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przedstawił rządowy program dopłat do zapłodnienia pozaustrojowego. Kościół jest po stronie płodności, ale musi być szanowana godność człowieka - podkreśla ks. Stanisław Warzeszak.

-_ Zapłodnienie in vitro jest właśnie taką technologią, której nie możemy włączyć w zakres prokreacji, ale technik reprodukcyjnych. Reprodukcja jest dopuszczalna w przypadku zwierząt, natomiast w przypadku człowieka nie - _ mówi ks. Stanisław Warzeszak. Kościół podkreśla, że metoda in vitro jest sprzeczna z integralnym dobrem człowieka.

Czytaj więcej w Money.pl
Wniosek o dofinansowanie in vitro. Władze Katowic przeciwne Władze Katowic argumentują, że samorząd realizuje obecnie Program Profilaktyki i Promocji Zdrowia dla miasta Katowice na lata 2007-2013.
Finansowanie in vitro poważnie zagrożone W budżecie na 2013 rok nie ma wskazanych źródeł finansowania. Ale minister Arłukowicz broni swojego planu.
Refundacja in vitro. Arłukowicz zrobi to dzisiaj Program ma pozwolić na refundację zabiegu, z którego według szacunków rządu może skorzystać około 15 tysięcy par.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)