Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk po raz ostatni w tej roli

0
Podziel się:

Bardzo przyjemne, bardzo krótkie i sprawne - tak o ostatnim posiedzeniu rządu mówi rzecznik Małgorzata Kidawa-Błońska.

Donald Tusk po raz ostatni w tej roli
(PAP/Radek Pietruszka)

Dziś rząd pod przewodnictwem pełniącego obowiązki premiera Donalda Tuska zebrał się po raz ostatni. Premier podziękował ministrom za pracę w jego rządzie - napisano w informacji CIR przekazanej po zakończeniu posiedzenia.

Bardzo przyjemne, bardzo krótkie i sprawne posiedzenie rządu. Tak wyglądały według relacji rzeczniczki gabinetu Donalda Tuska ostatnie obrady ministrów pod kierownictwem odchodzącego premiera. Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniła, że w ostatniej chwili żadne ważne decyzje nie zapadły, ale podkreśliła że rząd pracował intensywnie.

W ciągu 7 lat przyjęto kilka tysięcy dokumentów, obradowano 372 razy. Na dzisiejszym posiedzeniu nie obyło się bez wyrazów uznania dla premiera.

Sama rzecznik rządu nie przewiduje kontynuacji pracy w nowym gabinecie. Dotychczasowy szef rządu 1 grudnia obejmuje funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Po wyborze na szefa Rady Europejskiej, do czego doszło 30 sierpnia, Tusk zrezygnował z funkcji premiera i podał swój rząd do dymisji. Prezydent Bronisław Komorowski przyjął ją 11 września, jednocześnie powierzając premierowi i gabinetowi dalsze pełnienie obowiązków - do czasu powołania nowego rządu.

W poniedziałek marszałek Sejmu Ewa Kopacz została desygnowana przez prezydenta na premiera. Teraz toczą się rozmowy ws. tworzenia nowego gabinetu. Skład rządu, który ma zostać powołany 22 września, może być znany przed końcem tego tygodnia. Po powołaniu nowego rządu formalnie będą dwa tygodnie na przedstawienie w Sejmie expose i uzyskanie wotum zaufania.

We wtorek Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów rozmawiać mają o zwołaniu dodatkowego posiedzenia, na którym Kopacz przedstawi program działania swego rządu, a posłowie będą głosować w sprawie wotum zaufania dla nowego gabinetu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński: Zrobimy audyt rządu Donalda Tuska _ - Przeprowadzimy audyt rządu Donalda Tuska _ - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Ewa Kopacz zdradzi Donalda Tuska? Twarda i wierna, czy bezwzględna i wybuchowa? Zobacz, jaka naprawdę jest marszałek Sejmu i była minister zdrowia, a teraz szefowa rządu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)