Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk zrzekł się mandatu poselskiego

0
Podziel się:

Były premier mówił dziennikarzom, że miał wrażenie, że niektórym sprawia przyjemność tym, że nie ma go już w polskiej polityce.

Donald Tusk zrzekł się mandatu poselskiego
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEKAxCfF

Były premier poinformował, że - w związku z tym, że 1 grudnia obejmie funkcję szefa Rady Europejskiej - wysłał do Kancelarii Sejmu stosowne pismo w tej sprawie. Ma przestać być posłem z dniem 31 października.

Pytany przez dziennikarzy, kiedy złoży mandat poselski, Tusk powiedział, że wysłał już pismo. _ - Ale wiem, że przepisy powodują, że to zostanie ostatecznie skonsumowane w ciągu kilku, czy kilkunastu dni _ - dodał.

Sekretarz generalny PO Paweł Graś doprecyzował, że Tusk złożył wniosek do Kancelarii Sejmu wczoraj wieczorem. _ - W czwartek zostało złożone w Sejmie pismo o rezygnacji (Tuska z mandatu posła) z dniem 31 października _ - zaznaczył.

bEKAxCfH

Tusk mówił dziennikarzom, że miał wrażenie, że niektórym sprawia przyjemność tym, że nie ma go już w polskiej polityce. _ - Okazało się, że ci którzy najbardziej, najgłośniej domagali się mojego odejścia, dzisiaj najgłośniej domagają się mojego powrotu, przynajmniej do świata mediów. Musimy się do tej nowej sytuacji przyzwyczaić, że Tusk już nie będzie brylował w mediach i że nie będzie komentował, ani wyjaśniał różnych spraw rządowych, bo nie jestem w tej chwili już do tego powołany _ - powiedział były premier.

Ocenił też, że złośliwe komentarze opozycji, iż pobiera pensje poselską _ są nie na miejscu _. _ - Byłem na głosowaniach, które miały rozstrzygające znaczenie dla konstrukcji nowego rządu, w tej chwili już nie jestem zaangażowany w krajową politykę, proszę o wyrozumiałość _ - zaznaczył.

B. premier podziękował wszystkim, którzy głosowali na niego w wyborach _ za to, że byli wiernymi wyborcami _. _ - Odchodząc z funkcji polskiego posła jeszcze raz chciałem wszystkim podziękować za wsparcie _ - mówił Tusk.

W Sejmie Tuska zastąpi następna osoba z listy stołecznej PO z wyborów w 2011 roku. Będzie to prawdopodobnie Ewa Czeszejko-Sochacka, która w wyborach parlamentarnych w 2011 r. zdobyła 2466 głosów w okręgu warszawskim i z 12. wynikiem na liście PO nie dostała się do parlamentu (mandaty zdobyło wówczas 11 osób z warszawskiej listy Platformy).

bEKAxCfN
Czytaj więcej w Money.pl
Unia zadecydowała: Ograniczy emisje CO2. Co wywalczyła Kopacz? Bez takiej klauzuli byłby trudno powstrzymać podwyżkę cen energii elektrycznej w Polsce.
Co dalej z Jackiem Rostowskim? Jest decyzja Paweł Graś ujawnił decyzje premier Ewy Kopacz w sprawie byłego szefa resortu finansów.
Rolnicy zrezygnują z unijnych rekompensat? Wspólnota przeznaczyła na rekompensaty 125 mln euro. Dla Polaków to za mało.
bEKAxCgi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)