Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk pierwszy raz o wypowiedziach Sikorskiego

0
Podziel się:

Nie dziwię się, że opozycja chce wykorzystać każdy moment, kiedy pojawia się wpadka. (...) I dlatego, by przerwać łańcuch domysłów... - mówi były premier.

Donald Tusk pierwszy raz o wypowiedziach Sikorskiego
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

_ Ta historia pokazuje, że pamięć ludzka bywa omylna _ - rozpoczął spotkanie w Tok FM Donald Tusk. - _ Nie dziwię się, że opozycja chce wykorzystać każdy moment, kiedy pojawia się wpadka. Ja ich rozumiem. I dlatego, by przerwać łańcuch domysłów muszę powiedzieć - na żadnym spotkaniu z Putinem propozycja podziału Ukrainy nie padła _.

- _ Wydaje mi się, że Radosław Sikorski podczas swojej drugiej konferencji prasowej powiedział wszystko, co było do powiedzenia _ - starał się uciąć temat były premier.

- _ Uważam, że sprawa wywiadu jest zamknięta. I żeby do końca uspokoić opozycję muszę dodać, że wszystkie spotkania takiej rangi, jak spotkania prezydentów i premierów, są notowane. A odbiorcami takich notatek zawsze jest prezydent, w przypadku tej historii - prezydent Kaczyński _ - podsumował dodając, że do żadnego innego, nieoficjalnego spotkania w cztery oczy nie doszło.

- _ Nie mam powodu, żeby kwestionować oświadczenie Radosława Sikorskiego, że pewna zbitka spotkań i rozmów doprowadziła do takich pomyłek _ - nadmieniał jeszcze Tusk. Zauważył, że w dyplomacji ważna jest powściągliwość, której tym razem zabrakło. Zastrzegł jednak, że mówiąc o powściągliwości _ nie ma na myśli ukrywania prawdy _.

- _ Dla Radosława Sikorskiego ta sytuacja jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem, jednak myślę, że nie powinna przekreślać go jako polityka _ - zaznaczył na antenie Tok FM. - _ Jest zdolny. _

Czytaj więcej w Money.pl
_ Każdy dzień milczenia obciąża Tuska _ Zdaniem Adama Hofmana, im Donald Tusk dłużej milczy, tym bardziej wszyscy zaczynają podejrzewać, że Radosław Sikorski w wywiadzie dla politico.com powiedział prawdę.
Kogo nowa premier weźmie do rządu? Trwają spekulacje dotyczące składu nowego rządu. Stanowiska w nowym gabinecie mają zachować politycy wywodzący się z PSL.
Donald Tusk ma poparcie europejskiej chadecji _ - Europejska chadecja popiera kandydaturę premiera Donalda Tuska _ - poinformował po spotkaniu liderów EPL wiceszef ugrupowania, europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)