Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dominikana
27.09.2013 06:50

Dominikana: Interpol zaangażuje się w zatrzymanie polskiego księdza?

Skandal na Dominikanie wybuchł, gdy tamtejsza telewizja nadała reportaż przedstawiający nuncjusza, który odwiedzał miejsca w stolicy kraju słynące z prostytucji nieletnich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JeffersonDavis/CC/Flickr)

Dominikana zwróciła się z prośbą o pomoc w zatrzymaniu duchownego, podejrzanego o pedofilię - poinformował prokurator generalny tego kraju Francisco Dominguez Brito.

Ksiądz michalita Wojciech Gil, który miał się dopuścić czynów pedofilskich wobec trójki dzieci, był w Polsce na wakacjach, gdy pod koniec maja pojawiły się zarzuty wobec niego. Nie wrócił on jednak na Dominikanę, gdzie prowadził parafię w górskiej miejscowości Juncalito. Duchowny w rozmowach telefonicznych z miejscowymi dziennikarzami zaprzeczał jednak wszystkim oskarżeniom.

Władze Dominikany badają również sprawę byłego już nuncjusza apostolskiego na Dominikanie, arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, którego w sierpniu odwołał papież w związku z podejrzeniami o pedofilię.

12 września rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi, zapewnił, że Stolica Apostolska zamierza ściśle współpracować z Dominikaną w sprawie arcybiskupa Wesołowskiego. Skandal na Dominikanie wybuchł, gdy tamtejsza telewizja nadała reportaż przedstawiający nuncjusza, który odwiedzał miejsca w stolicy kraju słynące z prostytucji nieletnich.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież mianuje kobietę kardynałem? Dyskusję na ten temat wywołał dziennik _ El Pais _. - _ Geniusz kobiecy jest konieczny w miejscach, gdzie podejmuje się ważne decyzje _ - uważa papież.
Polski kościół na froncie walki z pedofilią W Krakowie rozpoczęły się kursy dla przedstawicieli instytucji kościelnych, które uczą jak zapobiegać i zwalczać przemoc seksualną wobec dzieci.
Ratzinger nie ukrywał skandali w kościele? Emerytowany papież Benedykt XVI zapewnił, że na jej przypadki reaguje "z głęboką konsternacją".
Tagi: dominikana, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz