Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Domenico Dolce i Stefano Gabbana skazani

0
Podziel się:

Prokurator żądał dla dwóch znanych stylistów, właścicieli wielkiego domu mody, kary dwóch i pół roku pozbawienia wolności.

Domenico Dolce i Stefano Gabbana skazani
(D&G mat. pras.)

Na rok i 8 miesięcy więzienia skazał sąd w Mediolanie włoskich projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbanę, oskarżonych o oszustwa podatkowe na sumę 200 milionów euro. Czworo ich współpracowników otrzymało wyroki poniżej 2 lat w zawieszeniu.

Prokurator żądał dla dwóch znanych stylistów, właścicieli wielkiego domu mody, kary dwóch i pół roku pozbawienia wolności. Sąd orzekł, że obaj dopuścili się oszustwa na sumę 200 milionów euro, to znaczy o 800 mln euro mniejszą niż wcześniej podawano w akcie oskarżenia. Z zarzutu ukrycia tej kwoty zostali oczyszczeni. Prokurator argumentował wcześniej, że doszło do oszustwa na sumę 1 miliarda euro.

Według sądu Dolce i Gabbana ukryli ogromne sumy przed włoskim fiskusem, zakładając spółkę w Luksemburgu. Była ona zarządzana z Włoch, ale płaciła podatki za granicą. Spółka o nazwie Gado była _ oszukańczą strukturą, mającą na celu korzyści podatkowe _ - argumentował pod koniec maja prokurator.

Wcześniej Domenico Dolce i Stefano Gabbana otrzymali sądowy nakaz zapłacenia 343 milionów euro kary za oszustwa podatkowe. To już drugi proces właścicieli znanego domu mody w tej sprawie. W pierwszym zostali uniewinnieni, ale wyrok ten uchylił Sąd Najwyższy i rozpoczęło się następne postępowanie. Po wyroku adwokat stylistów zapowiedział złożenie apelacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent chce ułaskawienia. Jak najszybciej Kradł, bo ma umysł pięciolatka. Nie zasłużył na więzienie - uważa Kancelaria Prezydenta.
Ponad 80 skazanych za handel ludźmi w ostatnich pięciu latach Z danych MS wynika też, że wzrasta odsetek osób skazywanych za te czyny na bezwzględne kary więzienia - w 2010 r. kary w zawieszeniu usłyszało siedmiu sprawców spośród 20 skazanych, zaś w 2009 dziewięciu spośród 19.
Dostał 11 lat więzienia. To zemsta za Nobla? Chiński sąd skazał Liu Hui, szwagra dysydenta uwięzionego w 2009 roku i laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo, na karę 11 lat więzienia za defraudację.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)