Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sześciolatki do szkoły
24.08.2012 08:31

Dofinansowanie szkolne. Oto ile można dostać na podręczniki

Programy Wyprawka Szkolna w tym roku zostaną objęci uczniowie uczęszczający do klas 1-4 szkół podstawowych oraz uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

*Końca wakacji nie lubią ani uczniowie, ani rodzice. Dla tych drugich koniec wakacji to duże wydatki na nowy rok szkolny - podręczniki, przybory szkolne, nowe buty i ubrania. Wyprawka dla jednego ucznia to koszt nawet kilkuset złotych. Ale dzieci z rodzin o niskich dochodach mogą liczyć na dofinansowanie. *

Przede wszystkim u dyrektora szkoły można złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników. - _ Programy Wyprawka Szkolna w tym roku zostaną objęci uczniowie uczęszczający do klas 1-4 szkół podstawowych oraz uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych _ - twierdzi zastępca rzecznika prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej Paulina Klimek.

Uczniowie powinni spełniać kryteria dochodowe ustaw o pomocy społecznej oraz o świadczeniach rodzinnych przypomina Paulina Klimek. - _ Dofinansowanie podręczników jest uzależnione od etapu kształcenia ucznia i wynosi od 180 zł dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych do 350 zł dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych _ - tłumaczy rzeczniczka.

Uczniom korzystającym ze świadczeń rodzinnym przysługuje też jednorazowy dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego w wysokości 100 zł. Jeśli uczą się poza miejscem zamieszkania - 50 zł na dojazdy i 90 zł do zamieszkania na stancji, czy w internacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Za chodzenie do szkoły grozi im śmierć Rośnie liczba kobiet i dziewczyn, które uczą się w szkołach w Afganistanie. Miejscowe ministerstwo edukacji ogłosiło, że do szkół chodzi już ponad 3 miliony Afganek.
Dla nich Cobain nie żył od zawsze. Przewodnik Roberta de Niro młodzi Amerykanie znają raczej jako byłego agenta CIA z komedii Poznaj mojego tatę, a nie młodego Vito Corleone.
Pięć lat więzienia za seks z uczniami Jednym z dowodów podczas procesu było nagranie z telefonu komórkowego, na którym widać jak nauczycielka uprawia seks grupowy z pięcioma 18-latkami.
Tagi: sześciolatki do szkoły, dofinansowanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz