Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do uznania cudu Jana Pawła II brakuje tylko zgody kardynałów i papieża

0
Podziel się:

Nie wiadomo, kiedy zbierze się komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji, którzy muszą zaaprobować dokumentację na temat niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku wyzdrowienia.

Do uznania cudu Jana Pawła II brakuje tylko zgody kardynałów i papieża
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)
bESpIGSt

Nie wiadomo, czy polski papież zostanie ogłoszony świętym w tym roku. Komisja kardynałów * *musi zaaprobować dokumentację na temat niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku wyzdrowienia.

W całkowitej dyskrecji cud zaaprobowała także w ostatnim czasie komisja teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych jako drugie gremium po komisji lekarzy - wynika z nieoficjalnych informacji. To jedyne wiadomości na temat procesu kanonizacyjnego, jakie udaje się uzyskać w związku z obowiązkiem zachowania tajemnicy przez osoby zaangażowane w całe postępowanie.

Nie wiadomo, kiedy zbierze się komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji, którzy również muszą zaaprobować dokumentację na temat niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku wyzdrowienia. Następnie prefekt Kongregacji przekaże dokumentację papieżowi Franciszkowi i poinformuje go o przebiegu prac.

bESpIGSv

Do kanonizacji wybrano przypadek kobiety w średnim wieku. Nie wiadomo, o jaką chodzi chorobę. Ponieważ, jak zauważają bardzo wiarygodne źródła, głosowanie w komisji kardynałów wydaje się raczej formalnością i nie powinno przysporzyć trudności, obecnie pozostaje już tylko kwestia wyznaczenia daty kanonizacji Jana Pawła II.

Wprawdzie źródła watykańskie nie wykluczają, że nastąpi to jeszcze w tym roku, jednocześnie rozważana jest też umacniająca się ostatnio hipoteza kanonizacji na wiosnę przyszłego roku, a więc trzy lata po beatyfikacji papieża Polaka.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarz kwestionuje cud. Co z kanonizacją? Po zdiagnozowaniu nowotworu włoskiej zakonnicy dawano pół roku życia - przypomniano z kolei w dokumentach Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Nie będzie kanonizacji Jana Pawła II? Wkrótce wybranym do kanonizacji przypadkiem - którego szczegóły nie są znane - zajmie się w kongregacji komisja lekarzy.
Pomnik Jana Pawła II nadal budzi kontrowersje Nie wszystkich rzymian przekonała poprawiona wersja pomnika Jana Pawła II, stojącego w Wiecznym Mieście przed dworcem kolejowym Termini.
bESpIGSW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)