Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
długi weekend
06.01.2012 10:18

Długie weekendy w tym roku

W tym roku kalendarz podpowiada bardzo korzystne dla zatrudnionych rozwiązania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MorePixels/iStockphoto)

*W tym roku kalendarz podpowiada bardzo korzystne dla zatrudnionych rozwiązania. Oprócz długiego weekendu jaki mamy teraz w związku ze świętem Trzech Króli, mamy szansę na jeszcze 3 przedłużone dni wolne. *

- _ Musimy tylko umiejętnie zaplanować swoje urlopy _- mówi ekspert prawa pracy Piotr Wojciechowski. Po trwającym właśnie długim weekendzie kolejny będzie w maju. 1 maja przypada we wtorek a 3 we czwartek. Wystarczy urlop we środę i w piątek i robi nam się 6 dni wolnych od pracy.

Atrakcyjny ze względu na układ kalendarza jest także weekend listopadowy, gdyż Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Jeśli w piątek weźmiemy urlop lub dzień wolny, to możemy odpoczywać aż do niedzieli.

- _ Największą rewelacją kalendarzową w tym roku będą jednak Święta Bożego Narodzenia _ - podkreśla Piotr Wojciechowski. Wigilia przypada w poniedziałek, wtorek i środa to święta a dni pracujące to czwartek i piątek. Jeśli w tym czasie wykorzystamy dni wolne, to cały świąteczny tydzień będzie dla nas wolny od pracy.

Piotr Wojciechowski zwrócił uwagę, że korzystny dla pracujących układ kalendarza nie oznacza zwiększenia liczby dni wolnych od pracy. Narzekania ekonomistów, że przez długie weekendy będą gorsze wskaźniki ekonomiczne nie do końca są więc uzasadnione.

Liczba dni wolnych nie jest ani większa ani mniejsza, bo w prawie pracy w tym zakresie nic się w tym roku nie zmienia. A o terminie urlopu decyduje pracodawca, który bierze pod uwagę koniecznośc zapewnienia normalnego toku pracy. Warto wziąć jednak pod uwagę to, że zregenerowany i zadowolony pracownik jest o wiele bardziej wydajny niż pracownik zmęczony a w dzisiejszych czasach coraz częściej przemęczony.

Czytaj więcej o urlopach
Do kiedy szef wyda nam zaległy urlop? Jeśli w zeszłym roku zaoszczędziłeś kilka dni urlopu wypoczynkowego, to będziesz mógł je wykorzystać w czerwcu lub sierpniu.
Święta będą kosztowały naszą gospodarkę, ponad 52 mld złotych Jeżeli chodzi o liczbę świąt i długość urlopów, należymy do światowej czołówki. Zobacz jak zorganizować długie weekendy w 2012 roku.
Urlop na żądanie 2012: poznaj zasady Sprawdź, co stanie się z wolnym na żądanie, którego nie wykorzystasz do końca grudnia.
Tagi: długi weekend, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz