Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
długi weekend
04.11.2012 07:39

Długi weekend w Polsce. Policja apeluje do kierowców

Policjanci podczas weekendowych patroli drogówki zwracają uwagę na prędkość samochodów, zapinanie pasów i przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bttoro/iStockphoto)

Dziś ostatni dzień długiego listopadowego weekendu. Policja przypomina, że na głównych trasach w kraju spodziewać się można zwiększonego ruchu samochodów.

Można się też spodziewać większej liczby patroli policji, która szczególną uwagę skieruje na najniebezpieczniejszych kierowców - mówi komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji:

- _ Powinniśmy mówić o brawurze, czyli o głupocie. Głupiej nieśmiertelności - to mnie nie dotyczy. To jest myślenie tych, którzy uczestniczą w wypadkach drogowych. Często przytakuję, że policjant dobrze mówi - nie powinno się jechać szybko, ale jak tutaj pojadę o 20 kilometrów więcej, to się nic nie stanie _ - komentuje Ratyński.

Wojciech Ratyński przestrzega też przed zbyt dużym zaufaniem w możliwości samochodu i nowoczesnych technologii. Najbardziej ochroni nas rozwaga:

- _ Mam supersamochód, mam takie systemy w swoim samochodzie, że głowa mała. Tylko, że brakuje świadomości tego, że systemy jadąc z prędkością 160 km/h nie uratują nam życia. Wszystkie testy zderzeniowe są robione przy prędkościach do 50 km/h _ - dodaje komisarz.

Policjanci podczas weekendowych patroli drogówki zwracają uwagę także na prędkość samochodów, zapinanie pasów i przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach.

Czytaj więcej w Money.pl
Fałszywi policjanci spłoszyli złodziei W mieście Vicenza na północy Włoch aktorzy w kostiumach policjantów, wracający z planu filmowego, nie dopuścili do napadu na sklep.
Uwielbiał straż pożarną. Więc podpalał Mężczyzna był zafascynowany działaniami Straży Pożarnej.
Ofiary, pijani, wypadki. 1 listopada na drogach W ciągu ostatniej doby na polskich drogach doszło do 83 wypadków. Zginęło 6 osób, 118 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 288 pijanych kierowców.
Tagi: długi weekend, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz