Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dlaczego policjant popełnił samobójstwo?

0
Podziel się:

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci
42-letniego oficera policji.

Dlaczego policjant popełnił samobójstwo?
(PAP/Tomasz Gzell)

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 42-letniego oficera policji. Mężczyzna w poniedziałek zranił nożem 37-letnią żonę, potem zabarykadował się w mieszkaniu i zastrzelił się, zanim do mieszkania wkroczyli antyterroryści.

_ - W poniedziałek przesłuchani zostali sąsiedzi oraz przeprowadzono oględziny. Sekcja zwłok 42-latka zaplanowana jest na środę _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, prok. Renata Mazur. Śledczy czekają też na informację ze szpitala, kiedy będzie można przesłuchać żonę policjanta.

Do tragedii doszło w poniedziałek w mieszkaniu przy ul. Jagiellońskiej na Pradze Północ. Około godz. 10 w trakcie kłótni z żoną mężczyzna zaatakował ją nożem, ciężko raniąc w plecy i klatkę piersiową. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację.

Funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli klatkę schodową i teren wokół bloku. Przez kilka godzin policyjni negocjatorzy próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną. Ok. godz. 13 antyterroryści siłowo weszli do mieszania. Jak później poinformowała KSP, policjanci, którzy wkroczyli do mieszania, znaleźli tam zwłoki 42-latka. Zastrzelił się z pistoletu służbowego.

Według lekarzy zgon nastąpił kilka godzin przed interwencją antyterrorystów. _ Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo zaraz po awanturze z żoną _ - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

42-letni podkomisarz służył w Komendzie Stołecznej Policji od 19 lat - w pionie kryminalnym. Miał dwoje dzieci. Rodzina mężczyzny została objęta opieką policyjnych psychologów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)