Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
08.09.2014 19:10

Dla niego prezydent Komorowski nic nie znaczy

"Efekt Tuska" nic nie znaczy dla prezesa PiS. Mówi o bardzo daleko idących zmianach po kolejnych wyborach parlamentarnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Prezes PiS krytycznie ocenił to, że, jak sądzi, Bronisław Komorowski nie miał wpływu na to, kto zostanie premierem po Donaldzie Tusku.

_ - Ponieważ jest jednak prezydentem tego obozu politycznego, to jednak pokazuje jego całkowicie marginalną rolę, tak marginalną, że chyba nawet sprzeczną z konstytucją _ - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że prezydent ma uprawnienia konstytucyjne i legitymację pochodzącą z wyborów powszechnych, co powinno mu dawać wpływ na bieg wydarzeń.

- _ Widać gołym okiem, że ten wpływ jest żaden, że prezydent Komorowski po prostu nic nie znaczy _ - podsumował. Kandydatem koalicji PO-PSL na premiera jest marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Bardzo daleko idące zmiany

Według Jarosława Kaczyńskiego wyniki wyborów uzupełniających do Senatu pokazują perspektywę bardzo daleko idącej zmiany po kolejnych wyborach parlamentarnych.

Kandydatci PiS zdobyli senackie mandaty w okręgach rybnicko-mikołowskim na Śląsku, węgrowsko-mińskim na Mazowszu i w starachowickim w Świętokrzyskiem. Poprzedni senatorowie z tych okręgów także byli z PiS.

Podczas konferencji w warszawskiej siedzibie partii Jarosław Kaczyński zaznaczył, że kandydaci PiS zwyciężyli w momencie kiedy wielu analityków mówi o _ efekcie Tuska _.

Według prezesa PiS Polacy widzą rzeczywistość a jest ona taka, że Donald Tusk wyjeżdża do Brukseli a problemy w Polsce pozostają i to problemy bardzo poważne. To, że mobilizacja Platformy Obywatelskiej i osobiste zaangażowanie premiera w kampanię nie przyniosło rezultatu - pokazuje zdaniem Jarosława Kaczyńskiego realia sytuacji w Polsce.

Według prezesa PiS wielu Polaków cieszy się z wyboru Donalda Tuska na szefa rady europejskiej ale wnioski polityczne wyciągają racjonalnie i to jest bardzo pozytywne zjawisko.

Według polityków z innych ugrupować ze względu na małą frekwencję i odmienną ordynację, wyników wyborów uzupełniających do Senatu nie można przekładać na żadne inne wybory.

Czytaj więcej w Money.pl
Hofman: "Pycha prezydenta jest ważniejsza" Lider PiS napisał do prezydenta Bronisława Komorowskiego w związku z ujawnionymi przez "Wprost" nagraniami podsłuchanych rozmów polityków.
"Kaczyński wyhodował żmiję, która go ukąsi" Zdaniem Radosława Sikorskiego _ PiS przestaje myśleć, kiedy przychodzi do relacji z Rosją. To są odruchy niewolnika _.
Kaczyński wylicza, ile realnie zyskają rodziny Prezes PiS przewiduje wsparcie w wysokości tysiąca złotych miesięcznie na każde dziecko w rodzinach biedniejszych i na drugie i kolejne dziecko w rodzinach zamożniejszych.
PiS chce pogłębić współpracę z Radiem Maryja PiS chce się również szerzej otworzyć na nowe środowiska.
Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz