Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
imigranci w usa
13.04.2013 09:29

Deportacja części nielegalnych imigrantów. USA: Senatorzy z obu partii za

Grupa senatorów, zarówno demokratycznych jak i republikańskich, pracująca nad projektem nowej ustawy imigracyjnej opowiedziała się za deportacją tych nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli granicę USA po 31 grudnia 2011 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sidewalk flying/CC/Flickr)

*Grupa senatorów, zarówno demokratycznych jak i republikańskich, pracująca nad projektem nowej ustawy imigracyjnej opowiedziała się za deportacją tych nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli granicę USA po 31 grudnia 2011 r. - ujawniły źródła w Kongresie. *

Projekt, opracowany przez 4 Demokratów i 4 Republikanów, przewiduje natomiast (pod pewnymi warunkami) możliwość zalegalizowania pobytu w USA i ewentualne uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa ok. 11 milionom nielegalnych imigrantów, którzy przybyli do USA przed tym terminem.

_ - Ludzie muszą przebywać w kraju dostatecznie długo aby zapuścić korzenie. Jeśli po prostu przyjechałeś tutaj i przebywasz nielegalnie, to nie możesz tu zostać _ - powiedział jeden z doradców kongresowych, który zastrzegł sobie anonimowość. Projekt jest bowiem wciąż negocjowany i jego ostateczny kształt jest nieznany.

Senatorzy mają przedstawić projekt ustawy w najbliższy wtorek. Następnego dnia senacka komisja prawna ma zebrać się aby go przeanalizować.

Reforma ustawodawstwa imigracyjnego jest jednym z głównych celów, jakie postawił przed sobą prezydent Obama rozpoczynając drugą kadencję w Białym Domu.

Ostatniej szeroko zakrojonej reformy tego ustawodawstwa dokonano w 1986 r. Jest ona obecnie powszechnie krytykowana za umożliwienie wjazdu do USA i pozostanie w tym kraju milionów nielegalnych imigrantów. Jednocześnie zmniejszyła się liczba przybywających z zagranicy wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostra krytyka Obamy. W jego obronie stanęła... Sekretarz ds. bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano broniła decyzji prezydenta USA Baracka Obamy o zawieszeniu deportacji młodych nielegalnych imigrantów.
Ważny kompromis w USA. W jakiej sprawie? Projekt ustawy w sprawie szerokiej reformy prawa imigracyjnego zostanie w najbliższych tygodniach przesłany do Senatu.
Na to w USA czekali od lat. Ta reforma... Prezydent wezwał Kongres do szybkiej reformy imigracyjnej, która pozwoli nielegalnym imigrantom ubiegać się o legalizację pobytu a następnie o obywatelstwo.
Tagi: imigranci w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz