Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arabska wiosna
05.08.2013 15:04

Demonstracje w Tunezji. Policja strzala w powietrze

Antyrządowe demonstracje miały miejsce w mieście Sidi Buzid, kolebce arabskiej wiosny sprzed dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Tunezyjska policja rozproszyła gazem łzawiącym antyrządową demonstrację w mieście Sidi Buzid, kolebce arabskiej wiosny sprzed dwóch lat. *

Świadkowie opowiadali reporterowi agencji Reuters, że policja strzelała w powietrze, gdy demonstranci usiłowali uniemożliwić gubernatorowi prowincji wejście do miejskiego ratusza. Świecka opozycja, która usiłuje usunąć rząd, wezwała do obywatelskiego nieposłuszeństwa i okupowania rządowych budynków.

Sytuacja w Tunezji jest już od dłuższego czasu niestabilna, a na jej zaostrzenie wpłynęły zabójstwa kilku czołowych polityków opozycyjnych, w tym Mohameda Brahmiego, lidera niewielkiej opozycyjnej partii i członka konstytuanty. Był to już drugi świecki polityk zamordowany w ostatnich sześciu miesiącach.

Obecny rząd oskarżany jest o to, że niedostatecznie zbadał okoliczności tych zabójstw oraz o to, że wciąż nie przedstawił projektu nowej konstytucji. Obwinia się go także o niestabilność w kraju i stagnację gospodarczą.

Opozycja domaga się rozwiązania rządu i konstytuanty. Rządząca umiarkowana islamska Partia Odrodzenia zapowiedziała, że może rozmawiać o zmianie rządu, lecz odmówiła usunięcia premiera Alego Larajedha i rozwiązania konstytuanty (Zgromadzenia Konstytucyjnego).

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracje przed parlamentem. Użyto gazu Tunezyjska policja użyła gazu łzawiącego, by rozpędzić demonstrujących przed gmachem parlamentu w Tunisie zwolenników islamistycznego rządu oraz stronników opozycji.
100 tysięcy ludzi wyszło na ulicę. Wspierają... Była to jedna z najliczniejszych w serii demonstracji - prorządowych i opozycyjnych - po zabójstwie polityka laickiej opozycji 6 lutego.
Chcą zamknąć francuskie szkoły Francuskie szkoły będą zamknięte w piątek 8 lutego i w sobotę 9 lutego 2013 r.
Tagi: arabska wiosna, tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz