Notowania

Przejdź na
kryzys w egipcie
24.08.2013 22:07

Demonstracje w Egipcie. Skrócono czas obowiązywania godziny policyjnej

Władze wyjaśniły, że decyzję taką podjęto, by ułatwić życie obywatelom, którzy się tego domagali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

W Egipcie złagodzono dziś przepisy o godzinie policyjnej, skracając ją o dwie godziny. Godzina policyjna będzie teraz trwać od godz. 21 do godz. 6 we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem piątku, gdy dalej będzie obowiązywać od godz. 19 - poinformował rząd.

Władze wyjaśniły, że decyzję taką podjęto, by ułatwić życie obywatelom, którzy się tego domagali. Piątek jest w większości muzułmańskim Egipcie pierwszym dniem tygodnia i dniem modłów, lecz ostatnio także najgwałtowniejszych protestów islamistów przeciwko nowym władzom.

Godzinę policyjną, która ma obowiązywać co najmniej miesiąc, wprowadzono 14 sierpnia w kilkunastu z 27 prowincji Egiptu, w tym w Kairze, Aleksandrii i Suezie. W całym kraju od tego samego dnia obowiązuje stan wyjątkowy.

Rygory te zostały wprowadzona przez władze w odpowiedzi na krwawe zamieszki, które wybuchły, gdy siły bezpieczeństwa 14 sierpnia brutalnie zlikwidowały w Kairze dwa obozowiska zwolenników obalonego prezydenta islamisty Mohammeda Mursiego.

Od czasu odsunięcia od władzy Mursiego przez wojsko, co nastąpiło na początku lipca, w Egipcie zginęło według oficjalnych danych ponad 1000 osób. Islamistyczne Bractwo Muzułmańskie twierdzi, że liczba zabitych jest o wiele większa.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści z Sahary grożą Francji i Egiptowi Mochtar Belmochtar od lat blisko współpracuje z dżihadystami z Sahary i Sahelu.
Kto i ile straci na rozruchach w Egipcie? Branża, dzięki której do gospodarki egipskiej trafiło w zeszłym roku ponad 10 mld dol., mocno odczuwa skutki transmitowanych przez telewizje całego świata zamieszek.
Chrześcijanie boją się protestów islamistów Muzułmanie uważają ich za współwinnych obalenia Mursiego.
Tagi: kryzys w egipcie, godzina policyjna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz