Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Demonstracje w Egipcie. Skrócono czas obowiązywania godziny policyjnej

0
Podziel się:

Władze wyjaśniły, że decyzję taką podjęto, by ułatwić życie obywatelom, którzy się tego domagali.

Demonstracje w Egipcie. Skrócono czas obowiązywania godziny policyjnej
(AP/Fotolink/East News)

W Egipcie złagodzono dziś przepisy o godzinie policyjnej, skracając ją o dwie godziny. Godzina policyjna będzie teraz trwać od godz. 21 do godz. 6 we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem piątku, gdy dalej będzie obowiązywać od godz. 19 - poinformował rząd.

Władze wyjaśniły, że decyzję taką podjęto, by ułatwić życie obywatelom, którzy się tego domagali. Piątek jest w większości muzułmańskim Egipcie pierwszym dniem tygodnia i dniem modłów, lecz ostatnio także najgwałtowniejszych protestów islamistów przeciwko nowym władzom.

Godzinę policyjną, która ma obowiązywać co najmniej miesiąc, wprowadzono 14 sierpnia w kilkunastu z 27 prowincji Egiptu, w tym w Kairze, Aleksandrii i Suezie. W całym kraju od tego samego dnia obowiązuje stan wyjątkowy.

Rygory te zostały wprowadzona przez władze w odpowiedzi na krwawe zamieszki, które wybuchły, gdy siły bezpieczeństwa 14 sierpnia brutalnie zlikwidowały w Kairze dwa obozowiska zwolenników obalonego prezydenta islamisty Mohammeda Mursiego.

Od czasu odsunięcia od władzy Mursiego przez wojsko, co nastąpiło na początku lipca, w Egipcie zginęło według oficjalnych danych ponad 1000 osób. Islamistyczne Bractwo Muzułmańskie twierdzi, że liczba zabitych jest o wiele większa.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści z Sahary grożą Francji i Egiptowi Mochtar Belmochtar od lat blisko współpracuje z dżihadystami z Sahary i Sahelu.
Kto i ile straci na rozruchach w Egipcie? Branża, dzięki której do gospodarki egipskiej trafiło w zeszłym roku ponad 10 mld dol., mocno odczuwa skutki transmitowanych przez telewizje całego świata zamieszek.
Chrześcijanie boją się protestów islamistów Muzułmanie uważają ich za współwinnych obalenia Mursiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)