Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Demonstracja przeciwko antysemityzmowi. Elity niemieckie mówią NIE

0
Podziel się:

W ostatnich tygodniach w Niemczech nasiliły się antysemickie incydenty, głównie w związku z izraelską operacją w Strefie Gazy.

Demonstracja przeciwko antysemityzmowi. Elity niemieckie mówią NIE
(Tohma/cc/wikipedia)

Około sześć tysięcy osób wzięło udział w demonstracji przeciwko antysemityzmowi, którą zorganizowano w centrum Berlina. Wśród uczestników byli m.in kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Joachim Gauck (na zdjęciu).

Demonstracja miała być wyraźnym sygnałem przeciwko antysemityzmowi. Kanclerz Angela Merkel mówiła, że chce, aby Żydzi czuli się w Niemczech bezpiecznie i jak w domu. _ - Kto dyskryminuje i wyklucza innych, ma przeciwko sobie mnie i zdecydowaną większości ludzi w tym kraju _ - mówiła.

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Dieter Graumann wzywał do zdecydowanej postawy przeciwko antysemityzmowi. - _ Nie może być miejsca dla nienawiści do Żydów. Będziemy o to walczyć z całą siłą _ - przekonywał Graumann.

W ostatnich tygodniach w Niemczech nasiliły się antysemickie incydenty, głównie w związku z izraelską operacją w Strefie Gazy.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmarła czwarta ofiara strzelaniny w Brukseli Ponad 20-letni mężczyzna pracował jako recepcjonista w muzeum. Oprócz niego w ataku zginęła także para turystów izraelskich i Francuzka.
Mniej ataków na Żydów, więcej antysemityzmu Liczba brutalnych ataków na Żydów spadła na świecie w ciągu 2013 roku, ale w Europie zjawisko antysemityzmu jest bardziej powszechne za sprawą wzrostu popularności ekstremistycznych partii politycznych.
Brytyjska policja mówi dość i ostrzega przed... Policja i angielska federacja piłki nożnej ostrzegła, że będzie ścigać sądownie wszystkich fanów intonujących antysemickie teksty i stosujących język rasowej pogardy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)