Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracja na placu Lenina. Powód?

0
Podziel się:

Do 1000 osób wzięło udział dzisiaj w Doniecku w wiecu poparcia dla odsuniętego od władzy prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza - informują ukraińskie media internetowe.

Wiktor Janukowycz
Wiktor Janukowycz (kmu.gov.ua)

Według portalu segodnia.ua podczas demonstracji na placu Lenina powiewano flagami Rosji i domagano się przeprowadzenia referendum na temat statusu Donbasu. Zebrani trzymali też portrety Janukowycza oraz plakaty z napisem _ Janukowycz, wracaj do domu _.

Portal 62.ua pisze, że działacze ugrupowania Rosyjski Blok kontynuowali podczas mityngu przeprowadzanie sondażu na temat federacyjnego ustroju Ukrainy, statusu języka rosyjskiego w kraju oraz wejścia Ukrainy w skład Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Janukowycz wezwał w piątek do przeprowadzenia w każdym regionie Ukrainy referendum, mającego określić ich status.

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow zasugerował dzień później _ federalizację byłej republiki radzieckiej (Ukrainy) _. _ To nie jest słowo tabu. Jestem przekonany, że powinniśmy na to naciskać, nie dlatego, że mamy na to ochotę, a dlatego, że jest to żądanie południowych i wschodnich regionów _ Ukrainy - oświadczył. Przed tygodniem prorosyjska demonstracja w Doniecku zgromadziła około 4 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka: Potępiam Janukowycza za ... Białoruski szef państwa podkreślił, że prezydent powinien być ze swoim narodem, nawet gdyby to było bardzo trudne.
W Doniecku domagają się powrotu Janukowycza Według Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa organizatorzy demonstracji wzywali jej uczestników do zajęcia szturmem budynków lokalnej administrac
Bójki w Doniecku. Dwie ofiary śmiertelne Według ukraińskich źródeł w centrum Doniecka uczestnicy prorosyjskiej manifestacji napadli na zgromadzonych na wiecu _ Za jedną Ukrainę _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)