Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Demokracja w Polsce jest zagrożona"

0
Podziel się:

Tak opinię wyraża Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, który protestuje przeciw zmianom ordynacji wyborczej oraz wykorzystywaniu psychiatrii do eliminacji przeciwników politycznych.

"Demokracja w Polsce jest zagrożona"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESwmMzV

Tak opinię wyraża Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, który protestuje przeciw zagrażającym demokracji zmianom ordynacji wyborczej oraz _ wykorzystywaniu psychiatrii do eliminacji przeciwników politycznych _.

W styczniu Prezydent RP podpisał nowelizację Kodeksu Wyborczego, który wprowadza m.in. jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Senatu. Kodeks przewiduje też możliwość dwudniowego głosowania. Nowelizacja Kodeksu z kwietnia br. zakazuje m.in. płatnych kampanii reklamowych w mediach.

Według AKO, zmiany w prawie wyborczym nie wynikają z troski o suwerenność aktu wyborczego i reprezentatywność przyszłego Sejmu. Zdaniem członków klubu, wprowadzenie możliwości głosowania przez pełnomocników łamie zasadę równości, bezpośredniości i tajności głosowania. Sprzeciwiają się także możliwości głosowania w wyborach przez dwa dni.

bESwmMzX

Zagrożeniem dla demokracji w Polsce jest też, zdaniem AKO, ustawowy zakaz wykorzystywania w kampanii reklam telewizyjnych i radiowych oraz bilbordów.

Członków AKO zdumiewa, jak napisali w oświadczeniu, zwłoka Trybunał Konstytucyjnego w rozstrzygnięciu skargi na zmiany w Kodeksie Wyborczym złożonej przez PiS.

Członkowie AKO ustosunkowali się też do ostatnich decyzji sądu, który nakazał zbadanie przez biegłych psychiatrów lidera opozycyjnej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jest to - ich zdaniem - wyraz _ całkowitego, bolszewickiego, zerwania nie tylko z duchem demokracji, ale w ogóle cywilizacji zachodniej. Protestujemy przeciwko wprowadzaniu do walki wyborczej elementów metod stalinowskich - wykorzystywania psychiatrii do eliminacji przeciwników politycznych _ - napisali w oświadczeniu przedstawiciele AKO.

bESwmMAd

Akademicki Klub Obywatelski powstał w styczniu w Poznaniu. Celem AKO jest - według jego działaczy - propagowanie postaw upowszechniających nowoczesny polski patriotyzm, który łączy pamięć o dokonaniach i tradycjach z działaniami na rzecz rozwoju kraju i przyszłych pokoleń. Obecnie liczy ponad 140 osób. Ponad 80 z nich to profesorowie różnych poznańskich uczelni i Polskiej Akademii Nauk.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t136997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;w;programie;pis;dwa;nowe;wazne;cele,216,0,853720.html) Kaczyński: W programie PiS dwa nowe, ważne cele To suwerenność i wyjście z kryzysu gospodarczego. Poza tym program wyborczy się nie zmienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t124417.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;okres;ochronny;dla;pis;sie;skonczyl,170,0,816554.html) Niesiołowski: Okres ochronny dla PiS się skończył Kaczyński nie przeżywa bólu. Inaczej poszedłby na Powązki albo na Wawel.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t131984.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poncyljusz;kaczynski;wciaz;manipuluje;i;gra,223,0,807391.html) Poncyljusz: Kaczyński wciąż manipuluje i gra W polityce można być naiwnym albo podłym. My służąc prezesowi PiS byliśmy naiwni.
bESwmMAy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)