Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
04.03.2011 07:34

Demokraci pod kreską. Palikot na ratunek

Koalicja Partii Demokratycznej z Ruchem Poparcia Palikota ma uratować obie strony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Liberalizacja gospodarki oraz budowa państwa świeckiego: z takimi hasłami o wyborców chce walczyć Partia Demokratyczna - demokraci.pl. Jednak nie ma szans na wejście do Sejmu, dlatego szuka ratunku w sojuszu z ruchem Palikota. *

Według dziennika _ Polska _, z Januszem Palikotem spotykała się Brygida Kuźniak, przewodnicząca Demokratów, by rozmawiać o zasadach, na jakich miałoby dojść do fuzji obu ugrupowań. - _ Owszem, rozmawialiśmy o współpracy _ - przyznaje Janusz Palikot w rozmowie z gazetą.

Były poseł dodaje, że żadne decyzje nie zostały podjęte. Wcale bowiem nie ma pewności, czy do połączenia obu ugrupowań dojdzie. Przeszkód cały czas jest sporo. Pierwsza z nich to ordynacja wyborcza. Obu ugrupowaniom najłatwiej byłoby zawiązać koalicję przedwyborczą - każda by zachowała autonomię, ale jednocześnie mogłyby się nawzajem wspierać w walce o wyborców.

Jednak dla koalicji wyborczych ustalono wyższy, 8-procentowy próg wyborczy. Tymczasem sondaże pokazują, że każde z tych ugrupowań ma bardzo niewielkie szanse, by przekroczyć próg 5-procentowy. Sondaż instytutu GfK Polonia pokazał, że Ruch Poparcia Palikota może liczyć na zaledwie jeden procent głosów. Partii Demokratycznej w ogóle w zestawieniu nie było.

Te wyniki pokazują, że tworzenie koalicji wyborczej byłoby niemal równoznaczne z wyborczą porażką - twierdzi _ Polska _. Właśnie dlatego obie partie myślą o połączeniu, w ten sposób chcą zwiększyć swoje szanse na wejście do Sejmu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t129166.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;palikota;wybieral;wladze;byla;pochodnia,116,0,754292.html) Ruch Palikota wybierał władze. Była pochodnia Sam były poseł nie kandydował. Woli stanąć na czele partii, która powstanie za kilka tygodni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128671.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzis;ii;kongres;ruchu;poparcia;palikota,91,0,753755.html) Dziś II Kongres Ruchu Poparcia Palikota Kongres wybierze władze stowarzyszenia. Były poseł kandydował nie będzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;poparcia;palikota;juz;z;oficjalna;rejestracja,35,0,694819.html) Ruch Poparcia Palikota już z oficjalną rejestracją Wniosek o rejestrację stowarzyszenia złożony został w sądzie 20 sierpnia.
Tagi: wybory 2011, janusz palikot, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz