Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Delegacje posłów. Sikorski pozwie "Fakt" za dane o przebiegu jego aut

0
Podziel się:

Serwis podał, że choć auto marszałka Sejmu ma na liczniku niewiele ponad 30 tys. km przebiegu, polityk rozliczył w Sejmie przebycie 90 tys. km.

Delegacje posłów. Sikorski pozwie "Fakt" za dane o przebiegu jego aut
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

_ _Fakt napisał, że choć auto marszałka Sejmu ma na liczniku niewiele ponad 30 tysięcy kilometrów przebiegu, polityk rozliczył w Sejmie przebycie 90 tysięcy kilometrów.

Sikorski napisał na Twitterze, że od 2007 roku posiadał auta: volkswagen phaeton, jeep liberty, nissan qashqai i volkswagen golf. Dodał, że przebieg tylko tego ostatniego wynosi - jak to określił - grubo ponad 100 tysięcy kilometrów. _ Pozywam fakt.pl _ - podsumował polityk.

źródło: Twitter/PrntScrn

W poniedziałek tygodnik _ Wprost _ napisał, że Sikorski, będąc ministrem spraw zagranicznych - przez 7 lat - pobrał z kasy Sejmu 80 tysięcy złotych na służbowe podróże własnym samochodem. Zauważono, że przysługiwała mu limuzyna służbowa. Marszałek Sejmu twierdzi, że swoim samochodem jeździł na spotkania związane z wykonywaniem obowiązków posła, bo rozdzielał obowiązki poselskie od rządowych.

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Radosławowi Sikorskiemu, że pełniąc funkcję ministra, wyłudził z Kancelarii Sejmu ekwiwalent paliwowy. Partia domaga się odtajnienia księgi rejestrów BOR dotyczącej wyjazdów byłego szefa dyplomacji.

Przedwczoraj dokumenty w sprawie podróży służbowych marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego trafiły na biurko Prokuratora Generalnego.

W Sejmie trwa kontrola związana z rozliczaniem wyjazdów posłów. Wszczęto ją po wyjeździe do Madrytu trzech polityków PiS-u: Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Choć na miejsce polecieli tanimi liniami lotniczymi, z Sejmu pobrali zaliczkę na podróż samochodami.

Czytaj więcej w Money.pl
Radosław Sikorski: Trwa nagonka na mnie Marszałek Sejmu zapewnił, że odbywał dużo podróży poselskich, _ choć przypomnieć sobie, co człowiek robił trzy czy pięć lat temu, nie jest łatwo. _
PiS żąda rejestrów delegacji Sikorskiego To kolejny ruch PiS po tym, jak wyszło na jaw, że Sikorski jako minister spraw zagranicznych pobrał z kancelarii Sejmu prawie 80 tys. zł za używanie prywatnego auta do poselskich wyjazdów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)