Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Defraudacja przy przygotowaniach do Euro

0
Podziel się:

Lwowska Prokuratura ustaliła, że wartość remontu drogi Lwów - Krakowiec zawyżono o 678 tysięcy hrywien, czyli ponad ćwierć miliona złotych.

Defraudacja przy przygotowaniach do Euro
(PRESS PHOTO CENTER/East News)
bEKpBNSd

Lwowska Prokuratura ustaliła, że wartość remontu drogi Lwów - Krakowiec zawyżono o 678 tysięcy hrywien, czyli ponad ćwierć miliona złotych. Trasę modernizowano w ramach przygotowań do Euro 2012.

Prace były prowadzone na zlecenie Służby Dróg Obwodu Lwowskiego przez podwykonawców. To właśnie oni zawyżali wartość prac. Teraz będą oskarżeni o zawłaszczenie cudzym mieniem w wyjątkowo dużej wielkości.

Do Euro 2012 ze Lwowa do Krakowca, przy granicy z Polską, miała zostać zbudowana nowa 85-kilometrowa autostrada. Z budżetu państwa przeznaczono na ten cel prawie 3,5 miliarda hrywien, czyli 1,3 miliarda złotych. Kamień węgielny zakopywali w 2010 roku, z wielką pompą, wicepremierzy Waldemar Pawlak i Borys Kolesnikow. Później jednak, w związku z brakiem środków, zmieniono plany i zamiast budowy nowej drogi, zmodernizowano starą.

bEKpBNSf
Czytaj więcej w Money.pl
Oni chcą wspólnego państwa z Rosją 41 proc. Ukraińców popiera utworzenie wspólnego państwa w składzie Ukraina, Rosja i Białoruś.
Kliczko obiecuje, że tam bić się nie będzie Ukraińska Rada Najwyższa jest często areną prawdziwych batalii między różnymi obozami politycznymi.
W tej branży Ukraina chwali się sukcesem Wartość eksportu ukraińskich produktów rolnych wzrósł w ciągu roku, aż o 20 procent.
bEKpBNSG
KOMENTARZE
(0)