Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
deficyt budżetowy
08.10.2013 19:15

Deficyt budżetowy przez miesiąc wzrósł o prawie 3 mld złotych

Wiceminister finansów podkreśla, że dochody po stronie podatkowej znajdują się na oczekiwanym poziomie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Deficyt w budżecie po wrześniu wyniósł nieco powyżej 29 mld zł wobec 26,8 mld zł po sierpniu - poinformowała dziś wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

_ - Wstępnie szacujemy, że deficyt nominalny po wrześniu jest na poziomie nieco powyżej 29 mld zł _ - powiedziała Majszczyk dziennikarzom.

_ - Jeśli chodzi o dochody po stronie podatkowej, to we wrześniu są one mniej więcej na poziomie przez nas oczekiwanym, a VAT nie odbiega. Oczywiście, nie odnotowaliśmy we wrześniu takiego wzrostu po stronie podatkowej jak w czerwcu czy lipcu _ - dodała.

Jak wynika ze sprawozdania operatywnego z wykonania budżetu państwa, deficyt w budżecie po sierpniu wyniósł 26 mld 811,1 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Po trzech miesiącach w kasie państwa brakuje ponad 24 mld zł To już prawie 70 procent z dopuszczonego na ten rok deficytu.
"Budżet Polski jest bardzo konserwatywny" Analitycy Barclays Capital uważają, że obecne plany budżetowe są praktycznym wnioskiem wyciągniętym przez rząd z niezrealizowania celu przychodów za bieżący rok.
Prezydent podpisał nowelizację budżetu W komunikacie przypomniano, że sytuacja gospodarcza kraju okazała się gorsza niż zakładano przy sporządzaniu budżetu na ten rok.
Tagi: deficyt budżetowy, budżet polski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz