Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Decyja w sprawie wyborów odroczona

0
Podziel się:

Trybunał Konstytucyjny odroczył ogłoszenie wyroku w sprawie zaskarżonych przez posłów PiS przepisów nowego kodeksu wyborczego.

Decyja w sprawie wyborów odroczona
(PAP/Radek Pietruszka)
bECKnNnV

Do środy 20 lipca Trybunał Konstytucyjny odroczył ogłoszenie wyroku w sprawie zaskarżonych przez posłów PiS przepisów nowego kodeksu wyborczego.

Rozprawa trwała 12 godzin. W tym czasie sędziowie w pełnym składzie zadali stronom kilkaset pytań dotyczących niezgodności przepisów z konstytucją..

Nowe rozwiązania wprowadzają przede wszystkim możliwość oddania głosu przez pełnomocnika i ustanawiają jednomandatowe okręgi wyborcze do Senatu. Dodatkowo zakazują prowadzenia agitacji wyborczej na billboardach.

bECKnNnX

Posłowie PiS podkreślali dziś, że zakaz spotów w kampanii to ograniczanie prawa opozycji, dwudniowe wybory łamią ustawę zasadniczą a udzielenie pełnomocnictwa do głosowania nie daje wyborcy minimum gwarancji, że pełnomocnik w dniu wyborów wykona jego wolę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t138426.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;powtorka;wyborow;w;walbrzychu;druga;tura;uniewazniona,211,0,820435.html) Będzie powtórka wyborów w Wałbrzychu. Druga tura unieważniona Unieważniając wybory, sąd wygasił mandat prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego z PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t122796.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rzad;sejm;i;trybunal;sprzysiegli;sie;przeciw;pracownikom,54,0,722742.html) "Rząd, Sejm i Trybunał sprzysięgli się przeciw pracownikom" Trybunał Konstytucyjny uznał reformę emerytur za zgodną z polskim prawem.
bECKnNoy
KOMENTARZE
(0)