Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Debata o aborcji. Kaja Godek stanie przed sądem?

0
Podziel się:

- Nazwała mnie mordercą. Grzegorz Napieralski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie wyklucza wniosku do prokuratury przeciwko Kai Godek.

Debata o aborcji. Kaja Godek stanie przed sądem?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Grzegorz Napieralski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie wyklucza wniosku do prokuratury przeciwko Kai Godek. Przedstawicielka twórców projektu zaostrzającego ustawę o aborcji miała podczas debaty parlamentarnej obrażać posłów i bezpodstawnie ich oskarżać.

Jak mówił w radiowej Jedynce, że atmosfera podczas debaty była niezdrowa, a zachowanie Kai Godek poniżej krytyki. Dodał, że ewentualne złożenie wniosku do prokuratury będzie jeszcze konsultował z liderem SLD Leszkiem Millerem.

- _ Byłem absolutnie przerażony. Ta kobieta patrząc mi prosto w oczy mówi do mnie morderco, jeśli nie zagłosujesz za moim projektem jesteś mordercą. Sprowadzenie debaty publicznej do języka nienawiści, który może powodować skutki nieodwracalne, jest czymś niesamowicie niebezpiecznym _- mówi poseł SLD.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI GRZEGORZ NAPIERALSKIEGO:

Autorzy projektu chcieli, by aborcja nie była możliwa nawet wówczas, gdy jest duża szansa, że dziecko urodzi się upośledzone lub chore. Uzasadniali to między innymi w ten sposób, że zgoda na usunięcie takiego dziecka to dyskryminacja osób niepełnosprawnych. Po burzliwej dyskusji Sejm odrzucił projekt.

W Polsce aborcja dozwolona jest w trzech przypadkach: zagrożenia dla zdrowia lub życia kobiety, uszkodzenia płodu lub, pod pewnymi warunkami, ciąży spowodowanej gwałtem.

Czytaj więcej w Money.pl
Olbrzymie emocje w Sejmie, ale decyzja w sprawie ustawy zapadła Głosowanie poprzedziła burzliwa wymiana zdań pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami jej zaostrzenia.
Sejm decyduje o ustawie antyaborcyjnej Premier namawia do kompromisu: _ co prawda nikogo nie satysfakcjonuje, ale... _
Awantura o aborcję. Co z projektem? Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży wprowadza zakaz tzw. aborcji eugenicznej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)