Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
david cameron
14.06.2012 09:38

David Cameron stawi się na przesłuchaniu

Premier Wielkiej Brytanii będzie dziś tłumaczył się w brytyjskim parlamencie. Staje przed komisją Levesona, która bada tutejszą aferę podsłuchową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Wszystko zaczęło się, gdy na jaw wyszły informacje, że tabloid News of the World włamywał się do prywatnych skrzynek pocztowych szeregu znanych osobistości. Przed komisją zeznawali już byli premierzy Gordon Brown i Tony Blair oraz minister skarbu George Osborne.

Podstawowy cel śledztwa to zbadanie, czy w ciągu ostatnich dwudziestu lat światy polityki i mediów nie zbliżyły się do siebie za bardzo. Wiadomo, że zarówno prawica, jak i lewica zabiegały o przychylność gazet należących do magnata medialnego Ruperta Murdocha. Zwykle łatwiej było konserwatystom, chociaż w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych The Sun opowiadał się za Partią Pracy.

David Cameron usłyszy zapewne m.in pytania o Andy'ego Coulsona - swego byłego doradcę. Przyszedł on do sztabu konserwatystów, chociaż w samym środku afery podsłuchowej był redaktorem News of The World.

Czytaj więcej w Money.pl
Scotland Yard zajmie się przechwałkami Afera cash-for-access wyszła na jaw pod koniec marca, gdy ujawnili ją dziennikarze Sunday Timesa.
Skandal w Watykanie. Papież mu przebaczy? Były kamerdyner papieża, podejrzany o kradzież tajnych dokumentów, współpracuje z wymiarem sprawiedliwości Stolicy Apostolskiej.
Rzecznik premiera Anglii aresztowany Rzecznik premiera Davida Camerona miał składać fałszywe zeznania.
Tagi: david cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz