Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Darmowy podręcznik w sieci. Każdy może zgłosić zastrzeżenia

0
Podziel się:

Z rządowego podręcznika będzie korzystać prawie każda podstawówka w Polsce. Pierwsza część Naszego Elementarza trafiła już do wszystkich szkół.

Darmowy podręcznik w sieci. Każdy może zgłosić zastrzeżenia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Czwarta część _ Naszego Elementarza _ trafiła do sieci. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do ściągania podręcznika i wysyłania do resortu swoich uwag. Minister Joanna Kluzik-Rostkowska zwraca uwagę, że konsultacje prowadzone przy okazji poprzednich części elementarza były bardzo pomocne.

MEN czeka na uwagi na stronie internetowej do 11 września. Można je zgłaszać na stronie naszelementarz.men.gov.pl

W ostatniej części elementarza dzieci poznają m.in. legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o Warsie i Sawie, a także o smoku wawelskim. Nauczą się hymnu i będą robić biało-czerwone kotyliony. Pierwszoklasiści będą też ćwiczyć dodawanie i odejmowanie, a także liczyć dziesiątkami. Zgłębią także tajniki krążenia wody w przyrodzie, dowiedzą się jak powstaje tęcza.

Czwarta część podręcznika ma być wykorzystywana na koniec roku szkolnego, czyli w maju i czerwcu.

Z rządowego podręcznika będzie korzystać prawie każda podstawówka w Polsce. Pierwsza część _ Naszego Elementarza _ trafiła już do wszystkich szkół.

Reforma zakłada, że właścicielem podręczników będzie szkoła, która ów książkę będzie uczniom wypożyczać. Zakłada się, że żywotność elementarza ma wynosić co najmniej trzy roczniki. Jednocześnie rząd przewidział dofinansowanie na zakup zeszytów ćwiczeń i materiałów edukacyjnych do nauki języka obcego. W sumie na ten cel na każdego ucznia przeznaczono do 75 złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Szkoły mogą już zamówić darmowy podręcznik Zapotrzebowania lub wnioski powinny być złożone najpóźniej do 30 czerwca.
UOKiK bada rynek podręczników szkolnych Analiza ma związek z wprowadzaniem przez rząd bezpłatnych podręczników.
Rządowy podręcznik. Tyle szkół go wybrało Na razie gotowe są tylko dwie z czterech części rządowego elementarza. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia jednak, że jeszcze w sierpniu przedstawiona zostanie trzecia część publikacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)