Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
18.05.2007 15:54

Czystki w opolskiej prokuraturze?

Zapowiadają się czystki na stanowiskach kierowniczych w opolskich prokuraturach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zapowiadają się czystki na stanowiskach kierowniczych w opolskich prokuraturach - nieoficjalnie dowiedziało się Radio Opole.

Prokurator okręgowy Józef Niekrawiec miał usłyszeć kilka dni temu od swojego szefa, prokuratora apelacyjnego z Wrocławia Roberta Hernanda, o konieczności zwolnień niektórych ludzi ze stanowisk kierowniczych. Chodzi o osoby, które pracowały jako prokuratorzy przed 89-tym rokiem.

Rzecznik prokuratury, Lidia Sieradzka zapewnia, że nic nie wie o sprawie, poza tym, gdyby nawet wiedziała, nie chce o tym mówić.

Rzecznik prokuratury apelacyjnej we Wrocławiu Krzysztof Schwartz zapewnia, że nie było nakazu zwolnień poszczególnych funkcji.

Ale prokuratura apelacyjna wzięła pod lupę działalność prokurator na Opolszczyźnie - z okręgową na czele - powiedział Schwartz. W prokuraturze okręgowej są prowadzone postępowania dot. nieprawdiłowości w prokuraturach rejonowych, m. in. dot. Namysłowa.

Krzysztof Schwartz przyznaje, też że już wcześniej rozpoczęto strategię wymieniania starszych ludzi na młodszych. Jego zdaniem nie należy tych działań wiązać z polityką ale ze zwiększeniem dynamiki funkcjonowania danych jednostek.

Tagi: prokuratura, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz