Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
weskle
05.01.2007 15:15

Czy Trybunał wypowie się w sprawie weksli?

Konstytucjonalista Ryszard Piotrowski podkreśla, że Trybunał Konstytucyjny nie orzeka w sprawach dotyczących organizacji społecznych. Może natomiast rozpatrzeć wniosek dotyczący partii politycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ten sposób doktor Ryszard Piotrowski odniósł się do zapowiedzi skierowania do Trybunału Konstytucyjnego zapytania o konstytucyjność tak zwanych "weksli Samoobrony".

Wniosek ma złożyć marszałek Sejmu Marek Jurek, chyba że wcześniej Andrzej Lepper ogłosi, iż weksle są nieważne. Tymczasem lider Samoobrony oświadczył, że tego nie zrobi. Zaznaczył, że weksle są dobrowolnym zobowiązaniem jedynie wobec związku zawodowego, a nie partii.

Doktor Ryszard Piotrowski powiedział, że w tej sytuacji podstawowe znaczenie będzie miało to, jak marszałek Sejmu sformułuje wniosek.

Tak zwane "weksle Samoobrony" podpisywali kandydaci do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego startujący w wyborach z ramienia tej partii. Weksle miały gwarantować lojalność i pozostanie w szeregach partyjnych w przypadku zdobycia mandatu. W sejfach Samoobrony jest około tysiąca takich weksli, każdy wartości ponad 500 tysięcy złotych.

Tagi: weskle, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz