Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
andrzej czuma
13.02.2009 12:35

Czuma: Jestem pod ostrzałem przez moje plany reform

Zmiany godzą w interesy pewnej grupy - mówi minister.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Chmiel)

Minister sprawiedliwości i prokurator generalnyAndrzej Czumauważa, że powodem _ ostrzału _, pod jakim się znalazł w ostatnim czasie, są jego plany zmian w prokuraturze.

Dziennikarze pytali ministra, czy w związku z doniesieniami medialnymi na jego temat, czuje się pod ostrzałem. _ Oczywiście, że się czuję _ - odpowiedział Czuma. _ - Mój projekt reformy prokuratury godzi w interesy pewnej części składowej tej prokuratury, którą nietrudno zdefiniować. Jestem za uporządkowaniem prokuratury, więc jestem również za zlikwidowaniem prokuratury krajowej i apelacyjnej _ - podkreślił Czuma.

_ - Mam na celu przeprowadzenie kilku, może niedużych, ale skutecznych reform w moim resorcie _ - dodał minister. Zapowiedział, że swoje pomysły dotyczące zmian w strukturze prokuratury chce przedstawić jeszcze w piątek na konferencji prasowej.

Dziennikarze pytali też Czumę, czy nie czuje się zagrożony dymisją. Minister odpowiedział, że pytania o jego dymisję, to wyrażenie opinii niektórych dziennikarzy, którzy _ lubią rozdzielać dymisje w rządzie _. _ - Od roku i paru miesięcy to bardziej niektórzy dziennikarze zapowiadają dymisje, a później zapominają co sami mówili _ - stwierdził Czuma.

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o prokuraturze, która m.in. przewiduje rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Najpierw sejmowa podkomisja - na wniosek Lewicy - zaproponowała likwidację prokuratur apelacyjnych. Jednak w grudniu 2008 r. minister Zbigniew Ćwiąkalskiwydał rozporządzenie, że od kwietnia 2009 r. do struktur prokuratur apelacyjnych wejdą biura ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Wtedy sejmowa komisja sprawiedliwości wniosła o rozważenie przez podkomisję nielikwidowania prokuratur apelacyjnych.

| Donald Tusk broni swojego ministra |
| --- |
| Premier wczoraj kolejny raz podkreślił, że nie bierze pod uwagę zdymisjonowania ministra sprawiedliwości. Zarzucił dziennikarzom, że w informacjach na temat przeszłości Andrzeja Czumy korzystają z _ anonimowych informatorów, którzy nie mają odwagi podać swojego nazwiska, a ich rewelacje sprawdzają się w dwóch, trzech procentach. _ Tusk podkreślił, że w jego rządzie nie będzie _ ani jednego dnia dla nikogo , kto złamie zasady przyzwoitości i uczciwości. Dodał jednocześnie, że nie ma wątpliwości co do osobistej uczciwości Andrzeja Czumy. _ |

Tagi: andrzej czuma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz