Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Członkini Pussy Riot przewieziona do szpitala

0
Podziel się:

Tołokonnikowa rozpoczęła głodówkę 23 września w proteście przeciwko nieludzkim warunkom pracy w kolonii. Jej stan się pogorszył.

Członkini Pussy Riot przewieziona do szpitala
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bEUWXUSZ

Odbywająca karę więzienia członkini zespołu Pussy Riot Nadieżda Tołokonnikowa, która przed kilkoma dniami rozpoczęła protest głodowy, została przewieziona do szpitala - poinformowały źródła szpitalne. Potwierdził to mąż osadzonej.

Tołokonnikowa trafiła do szpitala podległego federalnej służbie więziennictwa, ale znajdującego się poza obrębem kolonii karnej, gdzie artystka odbywa karę dwóch lat więzienia za wykonanie w 2012 roku wraz z innymi członkiniami grupy Pussy Riot utworu _ Bogurodzico, przegoń Putina _ w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie.

Tołokonnikowa rozpoczęła głodówkę 23 września w proteście przeciwko nieludzkim, jak twierdzi, warunkom pracy w kolonii i groźbom pod jej adresem ze strony współwięźniarek i funkcjonariuszy kolonii karnej.

bEUWXUTb

Przedstawicielka prezydenckiej rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka Maria Kannabich powiedziała agencji ITAR-TASS, że Tołokonnikowa skarżyła się na bóle pleców, a poza tym prowadzi głodówkę, więc niezbędna jest obserwacja lekarska. Tołokonnikową już w piątek skierowano do punktu medycznego w kolonii.

Karę dwuletniego więzienia za występ w świątyni odbywa też druga członkini Pussy Riot Maria Alochina. Trzeciej - Jekatierinie Samucewicz - zawieszono wykonanie kary. Sąd uznał ich czyn za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _, mimo że oskarżone twierdziły, że był to jedynie protest przeciwko powrotowi na Kreml Władimira Putina i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej patriarcha Cyryl.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny sąd nad artystkami z Pussy Riot Wcześniej sąd rejonowy w Moskwie uznał ich występ w soborze za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" i skazał je na dwa lata pozbawienia wolności w kolonii karnej.
Głodująca członkini Pussy Riot w izolatce Nadieżda Tołokonnikowa trafiła do odosobnionej celi, która według więziennych władz ma jej zapewnić bezpieczeństwo.
Rosja odziera obywateli z prywatności Rosyjska prokuratura będzie wiedziała wszystko o chorobach obywateli. Duma Państwowa, izba niższa parlamentu, pozwoliła na wgląd w karty chorobowe bez zgody pacjenta i decyzji sądu.
bEUWXUTC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)