Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
19.04.2013 13:10

Częstochowa: 25 lat więzienia dla zabójcy taksówkarza

Adam O. w śledztwie przyznał się do winy. Zadał kierowcy wiele ciosów nożem po tym, jak doszło do nieporozumienia w sprawie zapłaty za kurs.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Na 25 lat więzienia skazał w piątek Sąd Okręgowy w Częstochowie Adama O., który w grudniu 2011 r. zabił taksówkarza w podczęstochowskich Rędzinach. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura, która domagała się dla oskarżonego dożywocia, rozważy apelację.

Adam O. w śledztwie przyznał się do winy. Zadał kierowcy wiele ciosów nożem po tym, jak doszło do nieporozumienia w sprawie zapłaty za kurs. Akt oskarżenia częstochowska prokuratura przesłała do sądu latem ub. roku. Proces toczył się z wyłączeniem jawności.

_ - Prokurator domagał się dla oskarżonego kary dożywocia. Rozważymy, czy składać apelację od tego wyroku _ - powiedział Tomasz Ozimek z Prokurtatury Okręgowej w Częstochowie.

20 grudnia 2011 r. późnym wieczorem przed jednym z hipermarketów w Częstochowie Adam O. zagadnął napotkanego taksówkarza, czy nie podrzuci go do domu - do Rędzin. Taksówkarz, mimo że był już po pracy i przyjechał tylko zrobić zakupy, zgodził się. Ustalili cenę za kurs - 50 zł. Spotkanie Adama O. z taksówkarzem i to, jak razem odjeżdżają taksówką, zarejestrowały kamery przemysłowe.

Zabójca został zatrzymany dwa dni później w jednym z barów. Od razu przyznał się do winy. Według jego wyjaśnień doszło do sprzeczki pomiędzy nim a taksówkarzem. Pasażer, mimo że miał pieniądze, zmienił zdanie i nie chciał już płacić za podwiezienie. Taksówkarz miał wtedy wyjąć nóż, żądając zapłaty, sprawca wyrwał nóż i zadał nim kierowcy 25 ciosów - wynika z ustaleń śledztwa.

Po zabiciu taksówkarza Adam O. wyciągnął jego zwłoki z samochodu i zostawił przy drodze. Zabrał mu portfel, w którym były dokumenty i 20 zł. Wsiadł do taksówki i pojechał nią do Częstochowy, zostawiając w jednej z peryferyjnych dzielnic.

Czytaj więcej w Money.pl
Udusiła synka poduszką. Rusza proces Dziś w sądzie okręgowym w Elblągu rozpocznie się proces 32-letniej Magdaleny R. oskarżonej o zabójstwo swojego 5-letniego synka Gabriela.
Napad na stację benzynową. Dokonał go... Do napadu doszło w maju ub. roku. Nad ranem do budynku stacji paliw wszedł zamaskowany mężczyzna.
Arcybiskup przed sądem, ale zeznaje w domu Przesłuchanie 81-letniego hierarchy odbywa się bez udziału mediów.
Tagi: sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz